« strana 277 »

Poutník časem

rubrika: Vinárna U Čerta


Z nějakých neznámých příčin mně přišla na mysl píseň od Uriah Heep.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Melamin - bílý 'proteinový prášek'

rubrika: Populárně naučný koutek


Krátce poté, co se v srpnu 2008 Čína skvěle zhostila úlohy organizátora olympijských her, soustředila se na tuto zemi znovu pozornost světového tisku. Důvod byl alarmující: v důsledku kontaminovaného mléka došlo v Číně k otravám tisíců kojenců a batolat. Na konci roku 2008 se udávalo, že otravou zfalšovaným sušeným mlékem bylo postiženo na 300 000 čínských dětí, 50 000 jich muselo být hospitalizováno. Počet úmrtí se patrně tají. Do mléka pro kojeneckou výživu přidávali výrobci melamin - látku pro výrobu umělých hmot. Odhalením melaminu a uvězněním 19 výrobců však problém s kontaminovanými potravinami zdaleka neskončil.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Můj placebo efekt

rubrika: Povídání


Musím se přiznat, že až do okamžiku, kdy jsem na tuto problematiku narazil v knížce Sedm experimentů, které by mohly změnit svět od Ruperta Sheldrakea, jsem placebo považoval za naprostou blamáž.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Dokonalost je nepřítelem dobra

rubrika: Pel-mel


Mnozí z vás již jistě měli to potěšení narazit na perfekcionistu. Perfekcionista je zpravidla rodu mužského, i když díky emancipaci, a o to více feminizaci narůstá počet perfekcionistů pohlaví ženského.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Boj o pozornost

rubrika: Filosofický koutek


Lidé si předávají mezi sebou energii. Někdy si svou energii zvyšují tím, že si věnuji pozornost. To znamená, že v mysli jednoho člověka je rozvinuta jistá představa jiného člověka, která interaguje s duší tohoto jedince a její shodné části zesiluje. Persona jedince se vytváří jak v jeho vlastní mysli, tak v mysli lidí, kteří s ním přicházejí do styku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Směr Bohnice aneb maso a benzín

rubrika: Povídání


Při letmém pohledu do svého pisálkovského archivu jsem okem zavadil o velmi povzbudivě nazvaný a asi devět let starý textový soubor. Když jsem se do něj začetl, vytanulo mi na mysli, že jsem ten poměrně krátký a stručný textík musel psát v lehce psychedelickém stavu. Trochu jsem ho poopravil, doplnil a nyní ho předkládám ke čtenářskému posouzení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Smích je lék

rubrika: Pel-mel


A je tady zase začátek nového týdne, nové pondělí. Každý týden se to opakuje. Furt dokola. A tak si říkám, jestli bychom neměli kalendář zrušit. Nicméně a nic proti čemukoli dnešní povídání bude o smíchu, který je projevem odvahy a dokáže léčit. Nebudu povídat já, ale přenechám slovo Gordonu Livingstonovi, který to ve své knížce Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý popsal způsobem, který mi mluví z duše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  273  274  275  276    277    278  279  280  281 . . . . . . . . . .  356  357  358  359  360   »