« strana 279 »

Můj placebo efekt

rubrika: Povídání


Musím se přiznat, že až do okamžiku, kdy jsem na tuto problematiku narazil v knížce Sedm experimentů, které by mohly změnit svět od Ruperta Sheldrakea, jsem placebo považoval za naprostou blamáž.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Dokonalost je nepřítelem dobra

rubrika: Pel-mel


Mnozí z vás již jistě měli to potěšení narazit na perfekcionistu. Perfekcionista je zpravidla rodu mužského, i když díky emancipaci, a o to více feminizaci narůstá počet perfekcionistů pohlaví ženského.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Boj o pozornost

rubrika: Filosofický koutek


Lidé si předávají mezi sebou energii. Někdy si svou energii zvyšují tím, že si věnuji pozornost. To znamená, že v mysli jednoho člověka je rozvinuta jistá představa jiného člověka, která interaguje s duší tohoto jedince a její shodné části zesiluje. Persona jedince se vytváří jak v jeho vlastní mysli, tak v mysli lidí, kteří s ním přicházejí do styku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Směr Bohnice aneb maso a benzín

rubrika: Povídání


Při letmém pohledu do svého pisálkovského archivu jsem okem zavadil o velmi povzbudivě nazvaný a asi devět let starý textový soubor. Když jsem se do něj začetl, vytanulo mi na mysli, že jsem ten poměrně krátký a stručný textík musel psát v lehce psychedelickém stavu. Trochu jsem ho poopravil, doplnil a nyní ho předkládám ke čtenářskému posouzení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Smích je lék

rubrika: Pel-mel


A je tady zase začátek nového týdne, nové pondělí. Každý týden se to opakuje. Furt dokola. A tak si říkám, jestli bychom neměli kalendář zrušit. Nicméně a nic proti čemukoli dnešní povídání bude o smíchu, který je projevem odvahy a dokáže léčit. Nebudu povídat já, ale přenechám slovo Gordonu Livingstonovi, který to ve své knížce Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý popsal způsobem, který mi mluví z duše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Nedělní nočníček

rubrika: Vinárna U Čerta


Kráká starý havran, krákat nepřestane...

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Efekt vlivu experimentátora

rubrika: Populárně naučný koutek


Celým generacím studentů sociální psychologie je dobře známa průkopnická práce na poli výzkumu v průmyslové výrobě, která byla v letech 1927 až 1929 prováděna v závodě Hawthorne firmy Western Electric Company v Chicagu. Odhalila jev, který je v současné době všeobecně znám jako "efekt Hawthorne".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  275  276  277  278    279    280  281  282  283 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »