« strana 260 »

Zvuky ticha a brány jinam I

rubrika: Pel-mel


Po úvodním nástinu o chybách v matrix bych zde přetlumočil kapitolu, která se zabývá chybami, jimiž se otvírají okénka do jiných světů. Kapitola obsahuje několik tajemných příběhů a je doplněna úvahami o jejich interpretaci, z nichž některé čerpají poznatky ze současné kvantové fyziky, včetně kosmologie či teorie (super)strun. K poslednímu podotýkám, že zde s drobnými úpravami budou použity pouze formulace uvedené v tomto zdroji, na konci druhé či třetí části pak budou zařazeny odkazy s podobnou či příbuznou tématikou, v nichž se dají nalézt další zdroje, včetně mých názorů.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Nedělní sanitarium - Stupidní obtěžování

rubrika: Pel-mel


Počet stupidně teroristických útoků na mou osobu povážlivě narůstá. Abych to nějak dokumentoval, nastíním svůj 24hodinový provoz někdy v půlce právě končícího týdne

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Volání na Pygmaliona a Báseň pro surromantika

rubrika: Poetický koutek


Yorika


Celý článek »

komentářů: 7         


Dnes ještě nepůjdem spát

rubrika: Vinárna U Čerta


V imaginární hospodě

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


SETI a podivné ticho

rubrika: Astronomický koutek


U zrodu SETI, což je Search for Extraterrestrial Intelligence (Hledání mimozemské inteligence) stál Frank Drake. Jednoho chladného mlhavého rána v dubnu roku 1960 se jako mladý astronom tiše ujal řízení šestadvacetimetrové antény na americké Národní radioastronomické observatoři ve městě Green Bank v Západní Virginii a namířil ji na Slunci podobnou hvězdu τ Ceti a vzdálenou jedenáct světelných let. Naladil zařízení na 1420 MHz, usadil se a čekal.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Lesní

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Jak působí alkohol na mozkové buňky?

rubrika: Pel-mel


Dnešní kviz je věnován jistému druhu pitného režimu. Otázka však zní jinak než v názvu. Působení alkoholu na mozkové buňky přijde na řadu až v druhé fázi. Nejdříve si otestujte, jestli víte, co byste neměli pít při dehydrataci. Z následujících nápojů se k tomu nehodí pouze jeden. Tak hádejte:

a) Káva
b) Čaj
c) Alkohol
d) Mléko
e) Mořská voda
f) Voda z vodovodu

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  256  257  258  259    260    261  262  263  264 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »