« strana 256 »

Carbon Fullerenes & Nanotubes

rubrika: Prezentační koutek


Zhruba před osmi lety jsem vytvořil prezentaci o fullerenech a nanotrubičkách. Dávám ji tady jako první pokus o založení prezentačního koutku. Po kliknutí na kterýkoli odkaz skrývající se pod názvem kapitoly by se vám měla objevit prezentace v PowerPointu. Pokud vás teoretické podrobnosti fyzikálního pozadí nezajímají, tak první kapitolu přeskočte.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Ve větvích mecenáše

rubrika: Pel-mel


K dnešnímu sobotnímu rozjímání jsem si připravil jeden esej od Stanislava Komárka, jenž se z počátku věnuje svým způsobem altruismu, aby nakonec zamířil k obecnému závěru. Můj názor je, že se mi ta úvaha líbí, ale nechám to na vás - vezměte si z toho, co chcete:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Nedoporučované potraviny

rubrika: Pel-mel


Jedna z věcí, které můžete pro své zdraví, vitalitu a dlouhý život udělat, je vyhýbat se méně doporučovaným potravinám nebo aspoň snížit jejich konzumaci. Abyste se mohli zorientovat, nabízím přehled některých potravin tohoto typu, který jsem našel v knížce, jejíž název je uveden na konci tohoto potravinového poučení:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Paradox mlčení vesmíru

rubrika: Astronomický koutek


Přede mnou leží knížka od Luďka Frkala, kterou si vydal vlastním nákladem a já jsem ji zakoupil v knihkupectví Academia. Napsal ji člověk, který se místo kosmonauta, astronoma či jaderného fyzika, kterými chtěl být od svých 6 let, stal v 19 letech otcem a tomu chtě nechtě podřídil i své ostatní životní cíle. S kariérou technika obuvnické a později letecké výroby se však nesmířil a od svých 25 let publikoval pravidelně v populárně vědeckých časopisech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Golem

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Jak zvítězit nad stresem, úzkostí a depresí bez farmakoterapie a psychoterapie

rubrika: Populárně naučný koutek


Stres, deprese a úzkost patří mezi nejrozšířenější neduhy moderní civilizace. Počet lidí trpících psychickými potížemi každoročně narůstá. Věhlasný psychiatr a neurolog David Servan-Schreiber, otec tzv. "medicíny emocí", ve své knize dokládá, že výše uvedené neduhy lze vyléčit bez psychoterapie antidepresiv. Jeho "medicína emocí" využívající sedmi základních metod inspirovaných jak tradičním lékařstvím, tak výdobytky moderní vědy, si získala uznání mezi laickou i odbornou veřejností po celém světě a jeho kniha Uzdravení bez léků a bez lékařů se stala mezinárodním bestsellerem - byla přeložena do 26 jazyků a její celkový prodej přesáhl šest set tisíc výtisků.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Z kterého patra je nejlepší shodit kočku?

rubrika: Pel-mel


Ve Čertím poklábosení se včera objevil odkaz na video, na něž mě upozornila EvaO, s kočkou, které se nedaří tisknout na tiskárně. A to mě přivedlo k myšlence, že bychom si zde při vstupu do dalšího a předposledního únorového týdne mohli o kočkách (samozřejmě čtyřnohých) něco říci. Na úvod tohoto kočičího entrée si nejdříve vyzkoušejte odpovědět na otázku, která je vetknuta do nadpisu:

a) Z prvního
b) Z druhého
c) Z třetího
d) Z kteréhokoli od čtvrtého níže
e) Ze sedmého
f) Z kteréhokoli od sedmého výše

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  252  253  254  255    256    257  258  259  260 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »