« strana 259 »

Jak působí alkohol na mozkové buňky?

rubrika: Pel-mel


Dnešní kviz je věnován jistému druhu pitného režimu. Otázka však zní jinak než v názvu. Působení alkoholu na mozkové buňky přijde na řadu až v druhé fázi. Nejdříve si otestujte, jestli víte, co byste neměli pít při dehydrataci. Z následujících nápojů se k tomu nehodí pouze jeden. Tak hádejte:

a) Káva
b) Čaj
c) Alkohol
d) Mléko
e) Mořská voda
f) Voda z vodovodu

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


Podzemní prameny

rubrika: Vinárna U Čerta


Ve vinárně U Čerta se dnes budou tiše popíjet podzemní prameny.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Buď spontánní

rubrika: Pel-mel


"Buď spontánní!" je bezkonkurenčně nejrozšířenějším paradoxem mezi všemi uzly, dilematy a pastmi, z nichž je utkána struktura lidské komunikace. Jde skutečně o ryzí paradox, splňující náležitá kriteria formální logiky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Nedělní sanitarium

rubrika: Pel-mel


Od svého znovuzrození po pádu do kolejí metra jsem přečetl kvanta podivuhodných knížek, narazil na spoustu úžasných až téměř neuvěřitelných interpretací naší reality a ...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 25         


Kdo je ten třetí člověk? Anděl strážný? II

rubrika: Pel-mel


V úvodním příspěvku k tomuto tématu jsem s pomocí podivuhodného zážitku polárního badatele sira Ernesta Henryho Shackletona nastínil, v jaké podobě se člověku, který se dostane do extrémního nebezpečí, může objevit zvláštní síla, která ho nutí přežít. Tou podobou je něco, čemu se díky T. S. Eliota začalo říkat "třetí člověk". K zjevení třetího člověka však dochází častěji a není omezeno na extrémní situace či průzkumné výpravy. Třetí člověk nás může navštívit i ve chvíli osobní krize a jako příklad uvedu, co o tom v předmluvě knížky od Johna Geigera píše kanadský spisovatel Vincent Lam, což doplním jedním dalším příběhem o setkání se třetím člověkem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Láskyplně a pevně

rubrika: Pel-mel


K páteční pohodě zde nabízím sestřih z dalšího knižního rozhovoru Libuše Koubské s Františkem Koukolíkem, který se týká vývoje dětského mozku a toho, co se s ním děje před narozením a po něm - otázky a komentáře Libuše Koubské jsou jako obvykle proloženě:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Blackbird

rubrika: Vinárna U Čerta


Light + Shade

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  255  256  257  258    259    260  261  262  263 . . . . . . . . . .  356  357  358  359  360   »