« strana 280 »

Světlo a Tma

rubrika: Filosofický koutek


Přišel čas, abych zde konečně osvětlil, proč jsem si vybral nick Lucifer, který na internetu používám již více jak deset let.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Suzanne

rubrika: Vinárna U Čerta


Někdy v minulém století jsem objevil kanadského písničkáře, a také básníka a prozaika, Leonarda Cohena.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Továrna na zločince

rubrika: Filosofický koutek


Vytváření negativních představ v naší mysli v podstatě znamená rozvinutí in-forem, které svou přítomností naši mysl svinují - zbavují ji energie. Tyto in-formy jsou vlastně kvantové objekty, které opakovaně nenapadají jen svého tvůrce, ale i jiné subjekty, které je přitahují tím, že produkují in-formy podobného charakteru. Ty se pak vzájemně skládají a kumulují, aby ještě více oslabily mysl postiženého subjektu nebo celých skupin subjektů. Jediná obrana proti těmto negativním obsahům psýché je vědomě je integrovat a zbavit je jejich emotivní síly.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Naplňující se proroctví

rubrika: Populárně naučný koutek


Jedna z kapitol níže uvedené knížky od Ruperta Sheldrakea se nazývá Vliv experimentátorova očekávání. Sheldrake ji uvádí následující předmluvou:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Dioxiny, všudypřítomná hrozba

rubrika: Populárně naučný koutek


Zcela náhodně jsem narazil na zajímavý článek o tom, že Česko je evropský potravinářský koš. Našel jsem ho v bulvárním zdroji jménem Blesk, ale není vyloučeno, že se něco podobného objevilo i v decentnějších internetových médiích. Tuto problematiku jsem tady zahájil v dubnu v podobě Křidýlko nebo stehýnko. V červenci jsem objevil knížku Doba jedová od Anny Strunecké a Jiřího Patočky, která na toto téma obsahuje velmi užitečné a odborně podložené informace. Představa Česka jako potravinového koše mě podnítila přidat ještě jednu informaci z Doby jedové, která se týká všudypřítomných a jedovatých dioxinů. Tak si to užijte:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Rok ďábla?

rubrika: Vinárna U Čerta


Ne! Lucifera.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Telepatický pes

rubrika: Populárně naučný koutek


Podivuhodnou náhodou se mi do rukou dostala knížka od Ruperta Sheldrakea, biologa a autora morfogenetického pole, Sedm experimentů, které by mohly změnit svět. Hned v úvodu jsem narazil na téměř stejnou formulaci, kterou jsem použil v Readři a Sběrač rozptýlených informací. Teoretický fyzik Steven Weinberg považuje morfogenetické pole za pomatenou fantazii (viz Sokalova mystifikace I). Nemyslím, že je tahle představa až tak pomatená (svůj názor jsem vyjádřil kupříkladu v Readrech...), v každém případě však to, co tady z Sheldrakeovy knížky Sedm experimentů... přetlumočím, se týká experimentálně doložitelného jevu. Svůj názor si udělejte sami.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  276  277  278  279    280    281  282  283  284 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »