Pel-mel


« strana 117 »

Z kterého patra je nejlepší shodit kočku?


Ve Čertím poklábosení se včera objevil odkaz na video, na něž mě upozornila EvaO, s kočkou, které se nedaří tisknout na tiskárně. A to mě přivedlo k myšlence, že bychom si zde při vstupu do dalšího a předposledního únorového týdne mohli o kočkách (samozřejmě čtyřnohých) něco říci. Na úvod tohoto kočičího entrée si nejdříve vyzkoušejte odpovědět na otázku, která je vetknuta do nadpisu:

a) Z prvního
b) Z druhého
c) Z třetího
d) Z kteréhokoli od čtvrtého níže
e) Ze sedmého
f) Z kteréhokoli od sedmého výše

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Nedělní dekontaminace v Shangri-La


V posledním nedělním sanitariu jsem bezskrupulózně naznačil, že psát napříč vlastně nalinkovaným papírem je grafomaniakální exhibicionismus. No a právě to se mi zrovna nechce. Rozhodl jsem se tudíž a tak, že ten prazvláštní příděl vlastnoručně nalinkovaných papírů dekontaminuji a vydám se na cestu do Shangri-La.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Únorově daňový fejeton


Existuje nejméně jeden nepříjemný fenomén února, z nějž tuhne úsměv na líci, a tím je blížící se řádný termín pro odevzdání přiznání k dani z příjmů.

EvaO


Celý článek »

komentářů: 14         


Zvuky ticha a brány jinam IV


V předchozích částech této kapitoly z knížky Chyby v matrix (I, II, III) jsme se seznámili jen s příběhy, jež se odehrály na konkrétním místě, zcela spontánně a pouze jednou, tedy výjimečně. Avšak i v nich nacházíme náznaky toho, že podobné události mohou být vyvolány určitými vnějšími okolnosti. V poslední části se podíváme na dvě místa, kde k časoprostorovému přesunu vědomí dochází opakovaně.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Nedělní sanitarium - Nebude


Už jsem začínal mít pocit, že jsem zde zavedl novou tradici v podobě nedělního sanitaria. Příliš jsem si fandil a po dlouhém a těžkém duševním trmácení jsem byl nucen uznat, že tuhle káru neutáhnu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Opice


Naposledy jsme tady z dílny Johna Lloyda a Johna Mitchinsona měli něco o lidoopím vyprávěči. Pojďme tedy přímo ke zdroji a podívejme se na opice. Na úvod si však dáme kviz. Otázka zní: Co se o žádném druhu opic nedá říci? Z následujících možností je jenom jedna správná:

a) Mají policejní sbor
b) Umí si dopředu naplánovat, ze kterého stromu utrhnou fíky
c) Jsou to většinou společenští pijáci
d) Umí být dobrými domácími mazlíčky
e) Samice vybírají ze srsti dominantního samce parazity a lupy, aby se mu vlichotily
f) Jeden druh opic vypadá jako Angličan
g) Samci jsou ochotni zaplatit za fotku vysoce postavené samice

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Jestřáb a kuřátka II


Foglarovy knihy se také snaží nahradit něco, co v naší kultuře bytostně chybí, a to jsou iniciační obřady, kdy se dorůstající chlapci a dívky (odděleně) dovídali, jak je to vlastně se světem, jaká vyprávění o tom kmenová tradice zanechala a že není tak jednoduše černobílý, jak se jim jako dětem jevil, přičemž "dobré" a "zlé" je ve svých kořenech jaksi propleteno a nepovstalo nějakou trapnou náhodou, nýbrž ke světu bytostně patří.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  113  114  115  116    117    118  119  120  121 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »