Pel-mel


« strana 116 »

Z čeho se vyvinuli lidé?


Původně jsem chtěl dnešní nedělní sanitarium vyplnit hlubokomyslnými úvahami o tom, proč jsou někteří lidé schopni předvídat budoucnost, aniž bych k tomu potřeboval matrix, ale čas kráčí mílovými kroky a pro mé duševní rozpoložení v tomto směru nezbyla ani kapka. Byl jsem z toho tak silně rozrušený, že jsem začal přemýšlet, z čeho jsem se vlastně vyvinul. A tu mi do oka padla knížka již několikrát zde použita o všeobecné nevědomosti. A tak se ptám: z čeho jsme se vyvinuli? Nabízím několik možností, zkuste uhádnout, které je ta správná:

a) Z opic
b) Z šimpanzů
c) Z lidoopů
d) Ze zkumavek mimozemšťanů
e) Z dosud neznámého předka nás a lidoopů

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Boží mapa II


Zatímco první část tohoto příběhu jsem stylisticky upravil a některé nepodstatné pasáže vynechal, druhá a poslední část je zprvu převyprávěna téměř přesně tak, jak je napsána v knize, a zbytek je mírně redukován při zachování první osoby obou autorů. Sled událostí se rozjíždí relativně pomalu, ale pak nabere rychlost téměř kosmickou, takže si držte klobouky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Boží mapa I


Chyby v matrix, které byly dosud vylíčeny, představují z velké části zajímavé a napínavé zážitky. Kromě uvedených časoprostorových přesunů (viz seznam na konci příspěvku) jsou v knize ještě uvedeny úkazy v podobě dvojníků či naprogramovaných agentů (muži v černém a dobře oblečené ženy). Naprostá většina chyb v matrix se však odehrává nepozorovaně v rámci našeho všedního dne. Malé chyby v matrix přicházejí převážně z jednoho směru - z budoucnosti.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Včela


V posledních letech používám téměř výhradně jediné sladidlo, a tím je včelí med, který nakupuji přímo u zdrojů. Z mých nejoblíbenějších lihuprostých tekutin je čaj, především zelený, občas bílý, někdy též černý. Většinou ho piji neslazený, ale někdy si ho osladím medem, nikdy ne cukrem. A když si dám výjimečně kávu, tak také s medem. Dříve, než se budu věnovat samotným včelám, předkládám následující kvizovou otázku. Jak nazývali včely severoameričtí indiáni?

a) Medové mouchy
b) Žahavé mouchy
c) Sladké mouchy
d) Mouchy bílého muže
e) Manitouovy mouchy
f) Tančící mouchy

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Proč nás vlastně zajímá život na exoplanetách?


Už nějakou dobu se v Astronomickém koutku probírá otázka existence mimozemských civilizací a popřípadě jejich komunikace s námi, neřkuli jejich návštěva či přímo přítomnost na naší planetě. Na toto téma se zde již v minulosti objevila celá řada článků, jejichž seznam je uveden v SETI a podivné ticho.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


S tím, kdo mě miluje, není něco v pořádku


Spontánně jsem dospěl k závěru, že nastal čas, abych vás seznámil s další lekcí, kterak se uvést do neštěstí. Ta dnešní bude mít citově velmi zabarvený nádech, neboť se bude dotýkat něčeho tak neuchopitelného, čím bezesporu láska je. Kdo se v takovémto stavu zrovna nachází, tomu doporučuji, aby si tuto lekci přečetl v době, kdy se jeho partner či partnerka nenachází někde nablízku. Připraveni? Jdeme na to:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Ve větvích mecenáše


K dnešnímu sobotnímu rozjímání jsem si připravil jeden esej od Stanislava Komárka, jenž se z počátku věnuje svým způsobem altruismu, aby nakonec zamířil k obecnému závěru. Můj názor je, že se mi ta úvaha líbí, ale nechám to na vás - vezměte si z toho, co chcete:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  112  113  114  115    116    117  118  119  120 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »