Pel-mel


« strana 113 »

Čmáranice


"Jaký je to paradox, jaká ironie... Je to podivná říše, v níž nemoc může znamenat zdraví a normální stav může být nemocí... v níž se skutečnost nevnímá v bdělém stavu, ale v opojení." - Oliver Wolf Sacks, Muž, který si pletl manželku s kloboukem a jiné klinické povídky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Motýl (poukaz k zmrtvýchvstání)


Denní motýli a noční motýli, obecně označovaní jako můry, jsou po broucích nejpočetnější hmyzí skupinou, známe jich na 200 000 druhů. Na rozdíl od mnoha jiných zvířat se názvy pro "motýla" v jednotlivých evropských jazycích vůbec nepodobají; německy se motýl řekne Schmetterling, anglicky butterfly, francouzsky papillon, španělsky mariposa, italsky farfalla, portugalsky borboleta a holandsky vlinder.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Velikonoce


Velikonoce jsou nejkrásnější svátky, jaké znám. Ještě krásnější než Vánoce.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Jak na lumpy? Adresná odpovědnost a přímá demokracie!


Politika se v posledních letech stále více obnažuje. Příčin je víc. Moderní technika na straně jedné a ztráta hodnot na straně druhé. Který chlap dnes dbá na svou čest. A ostatně kolik mužů je dnes skutečnými chlapy. Skutečného chlapa nedělají ani gule ani rolexky ani drahé auto. Jen jeho činy. Na tuhle premisu muži dneška z velké části rezignují.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 2         


Každý máme svého vězně?!


Internet je zdrojem bezpočtu informací. Objevují se v různé podobě a některé z nich kolují v tomto bezbřehém oceánu jako přílohy e-mailů, které rozesílají známí známým i méně známým. Tím se do povědomí příjemců těchto e-mailů a čtenářům jejich příloh dostávají např. i následující informace:

EvaO


Celý článek »

komentářů: 5         


Chovejte se slušně


Všichni rodiče se stejně jako všichni učitelé zajímají o "chování". A někdy dokonce i o behaviorismus, což je prostinká teorie, že děti (a zvířata) přímo reagují na podněty. Způsobíte-li jim bolest, když něco udělají, přestanou to dělat. Když je za něco jiného odměníte, budou toto "chování" opakovat. Tato teorie sice působí jaksi ošemetně, ale tak to prostě je. Ale na druhou stranu...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Nesmrtelní


Autoři science fiction už dlouho s filosofy svádějí boj o způsoby, jak živým lidem vytahovat z hlavy myšlenky a ukládat je do hlav jiných lidí nebo do nějakých strojů. My ale nemusíme zacházet do žádných technických podrobností, poněvadž jeden snadný způsob, jak uchovat alespoň ty nejdůležitější myšlenky v něčí hlavě, existuje už dávno, nějakých tři tisíce let. A tento nástroj na nesmrtelnost se jmenuje kniha.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  109  110  111  112    113    114  115  116  117 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »