Pel-mel


« strana 114 »

Velikonoce


Velikonoce jsou nejkrásnější svátky, jaké znám. Ještě krásnější než Vánoce.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Jak na lumpy? Adresná odpovědnost a přímá demokracie!


Politika se v posledních letech stále více obnažuje. Příčin je víc. Moderní technika na straně jedné a ztráta hodnot na straně druhé. Který chlap dnes dbá na svou čest. A ostatně kolik mužů je dnes skutečnými chlapy. Skutečného chlapa nedělají ani gule ani rolexky ani drahé auto. Jen jeho činy. Na tuhle premisu muži dneška z velké části rezignují.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 2         


Každý máme svého vězně?!


Internet je zdrojem bezpočtu informací. Objevují se v různé podobě a některé z nich kolují v tomto bezbřehém oceánu jako přílohy e-mailů, které rozesílají známí známým i méně známým. Tím se do povědomí příjemců těchto e-mailů a čtenářům jejich příloh dostávají např. i následující informace:

EvaO


Celý článek »

komentářů: 5         


Chovejte se slušně


Všichni rodiče se stejně jako všichni učitelé zajímají o "chování". A někdy dokonce i o behaviorismus, což je prostinká teorie, že děti (a zvířata) přímo reagují na podněty. Způsobíte-li jim bolest, když něco udělají, přestanou to dělat. Když je za něco jiného odměníte, budou toto "chování" opakovat. Tato teorie sice působí jaksi ošemetně, ale tak to prostě je. Ale na druhou stranu...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Nesmrtelní


Autoři science fiction už dlouho s filosofy svádějí boj o způsoby, jak živým lidem vytahovat z hlavy myšlenky a ukládat je do hlav jiných lidí nebo do nějakých strojů. My ale nemusíme zacházet do žádných technických podrobností, poněvadž jeden snadný způsob, jak uchovat alespoň ty nejdůležitější myšlenky v něčí hlavě, existuje už dávno, nějakých tři tisíce let. A tento nástroj na nesmrtelnost se jmenuje kniha.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Raccoon


V názvu jsem použil anglický výraz pro mývala severního (Procyon lotor), v lidovém podání také nazývaného medvídek mýval a v angličtině racoon. Proč jsem to nazval Raccoon? Protože když jsem ho zahlédl v uvedeném zdroji, tak se mně okamžitě vybavila písnička od The Beatles Rocky Raccoon, a pak ještě jedna roztomilá příhoda s tímto medvídkem, kterou jsem zažil během svého pobytu v Sherbrooku, což je město v jižním Quebecu poblíž hranic s Vermontem, což je zase stát ve Spojených státech amerických.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Mravenec Ferdinand


K počátku tohoto týdne jsem si přichystal zajímavý esej od Stanislava Komárka, který se zabývá jednou entomologickou dětskou knížkou Ondřeje Sekory. Hlavním hrdinou této knížky je neobvyklý individualista z mravenčí říše, jehož jméno v českém provedení zní Ferda. Následující text je kompletně převzatý a nenachází se v něm žádná moje stylistická či jiná úprava:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  110  111  112  113    114    115  116  117  118 . . . . . . . . . .  151  152  153  154  155   »