« strana 254 »

SETI a život mezi hvězdami I

rubrika: Astronomický koutek


Spekulace o mimozemšťanech nezačaly s radioteleskopy. Před dvěma tisíci pěti lety se prorok Ezechiel procházel podél řeky Chebar v Chaldeji, když tu náhle spatřil zářící vír přicházející od severu, z nějž se vynořily čtyři prapodivné okřídlené bytosti, které měly všechny na pohled "podobu člověka". Tato stvoření doprovázela čtyři létající kola, která se sama blyštěla jako naleštěná mosaz a podél obvodu měla "oči". Nakonec se tato stvoření a kola "vznesla ze země" a odlétla pryč.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


I will always love you

rubrika: Vinárna U Čerta


Whitney Houston

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Nedělní sanitarium - Nebude

rubrika: Pel-mel


Už jsem začínal mít pocit, že jsem zde zavedl novou tradici v podobě nedělního sanitaria. Příliš jsem si fandil a po dlouhém a těžkém duševním trmácení jsem byl nucen uznat, že tuhle káru neutáhnu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Opice

rubrika: Pel-mel


Naposledy jsme tady z dílny Johna Lloyda a Johna Mitchinsona měli něco o lidoopím vyprávěči. Pojďme tedy přímo ke zdroji a podívejme se na opice. Na úvod si však dáme kviz. Otázka zní: Co se o žádném druhu opic nedá říci? Z následujících možností je jenom jedna správná:

a) Mají policejní sbor
b) Umí si dopředu naplánovat, ze kterého stromu utrhnou fíky
c) Jsou to většinou společenští pijáci
d) Umí být dobrými domácími mazlíčky
e) Samice vybírají ze srsti dominantního samce parazity a lupy, aby se mu vlichotily
f) Jeden druh opic vypadá jako Angličan
g) Samci jsou ochotni zaplatit za fotku vysoce postavené samice

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Jestřáb a kuřátka II

rubrika: Pel-mel


Foglarovy knihy se také snaží nahradit něco, co v naší kultuře bytostně chybí, a to jsou iniciační obřady, kdy se dorůstající chlapci a dívky (odděleně) dovídali, jak je to vlastně se světem, jaká vyprávění o tom kmenová tradice zanechala a že není tak jednoduše černobílý, jak se jim jako dětem jevil, přičemž "dobré" a "zlé" je ve svých kořenech jaksi propleteno a nepovstalo nějakou trapnou náhodou, nýbrž ke světu bytostně patří.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Jestřáb a kuřátka I

rubrika: Pel-mel


Posledního dne měsíce ledna jsem zde ocitoval esej Biologie a byrokracie od Stanislava Komárka ze zdroje, který představuje souborné vydání Komárkových esejů z let 1987-2010. Eseje jsou roztříděny do několika kategorií a týkají se živé přírody a vědy o ní, to jest biologie, života, osudu a postavení vědců, ochrany životního prostředí a rovněž literatury a některých cizích zemí. Pro dnešek jsem vybral esej z kategorie Literatura, která se zaobírá Jaroslavem Foglarem. Cituplní milovníci jeho literatury by ji snad ani neměli číst.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 30         


Epitaf

rubrika: Vinárna U Čerta


Je tady další z do nekonečna pádících a věčně se opakujících pondělí. Na závěr toho dnešního přicházím s epitafem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  250  251  252  253    254    255  256  257  258 . . . . . . . . . .  359  360  361  362  363   »