« strana 251 »

Světová pohoří II - Amerika a Afrika

rubrika: Prezentační koutek


Prezentace obsahuje na 40 snímků nejvyšších hor a štítových sopek Severní, Střední a Jižní Ameriky, Antarktidy, Afriky a Oceánie. Namátkou uveďme - Mount McKinley (Aljaška), Mauna Kea (Havaj), Chimborazo (Ekvádor), Huascarán (Peru), Kilimandžáro (Tanzánie).

EvaO


Celý článek »

komentářů: 0         


Australia

rubrika: Povídání


Někde mimo všech velkých kontinentů, kde člověčí druh běžně žije, je jeden menší kontinent, který se nazývá Austrálie.

(english version)

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Obtížné sladění činnosti obou mozků III

rubrika: Populárně naučný koutek


Oba mozky, emoční a kognitivní, vnímají informaci přicházející zvnějšku téměř současně. Od této chvíle mohou buď spolupracovat, nebo soupeřit o kontrolu nad myšlením, emocemi a chováním. Výsledek takové interakce (spolupráce nebo soupeření) určuje naše pocity i vztah ke světu a ostatním lidem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Krásné stavby a obydlí

rubrika: Prezentační koutek


Prezentace obsahuje téměř 50 snímků těch nepodivuhodnějších staveb a obydlí z celého světa. Podbarvena je coververzí slavné písně Leonarda Cohena Hallelujah.

Astra


Celý článek »

komentářů: 2         


Paranoia

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Obtížné sladění činnosti obou mozků II

rubrika: Populárně naučný koutek


Psychologii 20. století ovládly dvě teorie - Darwinova a Freudova. Trvalo téměř sto let, než se na jejich základě došlo k zcela novému pohledu na emoční rovnováhu. Podle Darwina se druh vyvíjí postupným přidáváním nových struktur a funkcí, tudíž každý organizmus v sobě nese fyzické znaky svých předchůdců plus nové prvky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Člověk by měl být šlechetný a dobrý

rubrika: Pel-mel


K dnešnímu nedělnímu sanitariu jsem si připravil lekci z knížky od Paula Watzlawicka. Nestačí totiž být zcela spontánní a uvažovat o tom, že s tím, kdo mě miluje, není něco v pořádku, je třeba se dobrat mnohem vyššího, ba přímo nejvyššího cíle, k němuž samozřejmě nesmíme dorazit. Je třeba být šlechetným a dobrým. Za zvlášť šlechetné a dobré se považuje, když někdo pomáhá i tomu, koho zrovna v lásce nemá, například cizinci.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  247  248  249  250    251    252  253  254  255 . . . . . . . . . .  356  357  358  359  360   »