« strana 255 »

Boží mapa II

rubrika: Pel-mel


Zatímco první část tohoto příběhu jsem stylisticky upravil a některé nepodstatné pasáže vynechal, druhá a poslední část je zprvu převyprávěna téměř přesně tak, jak je napsána v knize, a zbytek je mírně redukován při zachování první osoby obou autorů. Sled událostí se rozjíždí relativně pomalu, ale pak nabere rychlost téměř kosmickou, takže si držte klobouky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Boží mapa I

rubrika: Pel-mel


Chyby v matrix, které byly dosud vylíčeny, představují z velké části zajímavé a napínavé zážitky. Kromě uvedených časoprostorových přesunů (viz seznam na konci příspěvku) jsou v knize ještě uvedeny úkazy v podobě dvojníků či naprogramovaných agentů (muži v černém a dobře oblečené ženy). Naprostá většina chyb v matrix se však odehrává nepozorovaně v rámci našeho všedního dne. Malé chyby v matrix přicházejí převážně z jednoho směru - z budoucnosti.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Salvador Dalí

rubrika: Prezentační koutek


Salvador Domènec Felipe Jacinto Dalí i Domènech, Marquis de Púbol byl významný katalánský malíř, který se proslavil svými surrealistickými díly. Rád dělal neobvyklé věci jen proto, aby upoutal pozornost, což občas unavovalo jak jeho obdivovatele, tak i jeho kritiky. Dalího díla jsou proslulá překvapující kombinací bizarních snových obrazů s prvotřídním kreslířským a malířským projevem. Dalí nacházel inspiraci v pracích starých renesančních mistrů. Největší kolekci Dalího prací lze nalézt ve Španělsku – v muzeu Dalí Theatre and Museum v katalánském Figueres.

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 6         


Včela

rubrika: Pel-mel


V posledních letech používám téměř výhradně jediné sladidlo, a tím je včelí med, který nakupuji přímo u zdrojů. Z mých nejoblíbenějších lihuprostých tekutin je čaj, především zelený, občas bílý, někdy též černý. Většinou ho piji neslazený, ale někdy si ho osladím medem, nikdy ne cukrem. A když si dám výjimečně kávu, tak také s medem. Dříve, než se budu věnovat samotným včelám, předkládám následující kvizovou otázku. Jak nazývali včely severoameričtí indiáni?

a) Medové mouchy
b) Žahavé mouchy
c) Sladké mouchy
d) Mouchy bílého muže
e) Manitouovy mouchy
f) Tančící mouchy

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Zamrzlá evoluce aneb sbohem eugeniko!

rubrika: Populárně naučný koutek


K mému ostřížímu zraku doputovala skrze knihkupectví Academia knížka od Jaroslava Flegra, která se věnuje zamrzlé evoluci. Abych ji uvedl, tak nejdříve přetlumočím pár poznámek z její obálky a z předmluvy od Stanislava Komárka, jehož eseji jsem vás již na Čertovi obohacoval, a pak se přemístím až téměř ke konci knížky, kde mě při prvním nahlédnutí zaujala osmnáctá kapitola, z níž ocituji závěrečnou pasáž o tom, jak se loučíme s eugenikou.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Proč nás vlastně zajímá život na exoplanetách?

rubrika: Pel-mel


Už nějakou dobu se v Astronomickém koutku probírá otázka existence mimozemských civilizací a popřípadě jejich komunikace s námi, neřkuli jejich návštěva či přímo přítomnost na naší planetě. Na toto téma se zde již v minulosti objevila celá řada článků, jejichž seznam je uveden v SETI a podivné ticho.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


S tím, kdo mě miluje, není něco v pořádku

rubrika: Pel-mel


Spontánně jsem dospěl k závěru, že nastal čas, abych vás seznámil s další lekcí, kterak se uvést do neštěstí. Ta dnešní bude mít citově velmi zabarvený nádech, neboť se bude dotýkat něčeho tak neuchopitelného, čím bezesporu láska je. Kdo se v takovémto stavu zrovna nachází, tomu doporučuji, aby si tuto lekci přečetl v době, kdy se jeho partner či partnerka nenachází někde nablízku. Připraveni? Jdeme na to:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  251  252  253  254    255    256  257  258  259 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »