« strana 253 »

Obtížné sladění činnosti obou mozků III

rubrika: Populárně naučný koutek


Oba mozky, emoční a kognitivní, vnímají informaci přicházející zvnějšku téměř současně. Od této chvíle mohou buď spolupracovat, nebo soupeřit o kontrolu nad myšlením, emocemi a chováním. Výsledek takové interakce (spolupráce nebo soupeření) určuje naše pocity i vztah ke světu a ostatním lidem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Krásné stavby a obydlí

rubrika: Prezentační koutek


Prezentace obsahuje téměř 50 snímků těch nepodivuhodnějších staveb a obydlí z celého světa. Podbarvena je coververzí slavné písně Leonarda Cohena Hallelujah.

Astra


Celý článek »

komentářů: 2         


Paranoia

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Obtížné sladění činnosti obou mozků II

rubrika: Populárně naučný koutek


Psychologii 20. století ovládly dvě teorie - Darwinova a Freudova. Trvalo téměř sto let, než se na jejich základě došlo k zcela novému pohledu na emoční rovnováhu. Podle Darwina se druh vyvíjí postupným přidáváním nových struktur a funkcí, tudíž každý organizmus v sobě nese fyzické znaky svých předchůdců plus nové prvky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Člověk by měl být šlechetný a dobrý

rubrika: Pel-mel


K dnešnímu nedělnímu sanitariu jsem si připravil lekci z knížky od Paula Watzlawicka. Nestačí totiž být zcela spontánní a uvažovat o tom, že s tím, kdo mě miluje, není něco v pořádku, je třeba se dobrat mnohem vyššího, ba přímo nejvyššího cíle, k němuž samozřejmě nesmíme dorazit. Je třeba být šlechetným a dobrým. Za zvlášť šlechetné a dobré se považuje, když někdo pomáhá i tomu, koho zrovna v lásce nemá, například cizinci.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Představa

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Leader of the band

rubrika: Vinárna U Čerta


Kdysi, už hodně dávno a možná ještě dávněji, jsem slyšel jednu nádhernou píseň od Dana Fogelberga (vogelberg je v němčině něco jako ptačí vrch). Každý z nás měl, anebo mohl mít ve životě svého tesaře, či v tomto případě truhláře. Proč truhláře? Odpověď se skrývá v textu téhle písně.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  249  250  251  252    253    254  255  256  257 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »