« strana 33 »

O statečném lučištníku Jorimasovi

rubrika: Pohádky


Když se vám po nocích pochází po střeše podivná nestvůra smontovaná z různých živočišných dílů, vydává děsivé skřeky a jinak podobně nechutné zvuky, nakukuje do vaší ložnice s naprosto duševně nestravitelnými grimasami atp., takže definitivně přijdete o svůj klid, stane se z vás slaboučký věchýtek a místo osmdesáti kilo jich máte jenom čtyřicet, staňte se statečným lučištníkem. Naučte se míti oči na stopkách vyladěných do ostřížího zraku, za nemalý peníz si ve špičkovém obchodě kupte skutečně kvalitní lučištníkovo nářadí, ne nějaký šunt za pár kaček z papíru maskovaném sprejery komerčního konzumu, a zapište se do lučištnického kurzu velmistra Jorimasy. Pokud ten kurz absolvujete na jedničku a následující noci vystřelíte ten správný šíp, odporná obluda, která se sadomasochistickými choutkami ničila nejen váš spravedlivý spánek, žuchne k vašim nohám a vy se opět doberete svého klidu, zesílíte jako bohatýr a rozumně doladíte svá kila. Anebo si pořiďte dostatečně dimenzovanou krysu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Remote viewing a Ingo Swann

rubrika: Pel-mel


Po druhém říjnovém víkendu navazuji na Prekognitivní vize z onoho prvního. Remote viewing je vnímání objektů na dálku pomocí metody vypracované v 70. letech minulého století ve Stanford Research Institute (SRI). Ingo Swann byl neobyčejně kreativní a inspirativní vizionář a malíř z New Yorku, který disponoval i nadprůměrnými „paranormálními“ schopnostmi a který je autorem označení remote viewing.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Rouper de Clotrimazolův šílený den

rubrika: Povídání


Vcelku nedávno se Rouperovi de Clotrimazolovi podařilo strávit jeden naprosto šílený den. Ono jich bylo více, ale aby v tom nevznikl nějaký šílený zmatek, předkládám těsnopisnou reprodukci pouze prvního. Až ho dočtete, bezpochyby zaujmete stanovisko, že těsnopisecký zápis dalších dnů byste v zájmu zachování svého duševního zdraví ne(s)trávili.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Podzimní serenáda

rubrika: Poetický koutek


(V barvité tříšti)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


Jak jsem v Kruhu potkal Saskii van Uylenburgh

rubrika: Povídání


Absolvoval jsem další příjemnou víkendovou (nedělní) procházku a opět jsem potkal jednu zajímavou osobu, která na rozdíl od té předchozí byla ženského rodu, ačkoli i v tomto případě byl ten opačný rod jakýmsi způsobem přítomen. Zajímavé na tom je, že jsem očekával setkání se zcela jinou osobou opačného rodu, s jedním svým již letitým známým. První a mnohem delší část mé vycházkové reportáže se však bude týkat cílené návštěvy Havlíčkových sadů.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Panenky

rubrika: Poetický koutek


(Podzimní)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Kosmičtí motýli

rubrika: Populárně naučný koutek


V krátké reportáži o tom, jak jsem na Vyšehradě potkal Paula Daviese, jsem slíbil, že z knížky o dalších velkých otázkách týkajících se našeho všeobjímajícího vesmíru včetně nás, která mě k tomuto setkání navigovala, nejdříve vypustím otázku číslo šest, tedy tu poslední. Nehodlám to nijak oddalovat, takže ji tady hned máte. V následujících řádcích pod perexem předkládám jakýsi výtažek z příslušného rozhovoru Paula Daviese s Phillipem Adamsem. Obsahuje pouze Daviesovy reakce na Adamsovy nahrávky. Záležitost, kterou oba pánové v poklidném rozhovoru rozebírají, se týká neklidného chaosu, jenž se dá poetickým způsobem zpodobnit máváním křídel kosmických motýlů, ačkoli i nadále v sobě zachovává určitý, i když ne až tak deterministický řád.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 23         


Jak jsem na Vyšehradě potkal Paula Daviese

rubrika: Povídání


První říjnový víkend jsem se kromě předpovídání budoucnosti rozhodl navštívit Vyšehrad. Je to moje nejkultovnější místo v pražských končinách, jemuž může tak trochu konkurovat už jenom Divoká Šárka nebo moje postel. Sebou jsem si vzal útlou knížečku od Paula Daviese Další velké otázky – Rozhovory s Phillipem Adamsem, o níž jsem se zmínil na konci úvodu ke knížce od Russela Targa o mimosmyslovém vnímání. Když jsem se blížil k rotundě sv. Martina (nejstarší zachovalé rotundě v našich luzích a hájích), potkal jsem anglicky mluvícího jedince mužského rodu, který se mě zeptal, kudy se může dotrmácet ke hradu. Řekl jsem mu, že tady žádný hrad není, může si však půjčit Šemíka, přeskočit Vltavu, a tam už nějaký ten hrad najde. Pokud ale chce dorazit k bazilice sv. Petra a Pavla, tak nechť se vydá po hradbách. V oné knížečce jsem našel velmi zajímavé myšlenky a úvahy, o některé z nich se s vámi časem podělím. Poděkoval, Šemíka zavrhl a začal skotačit ke svému cíli. Dnes bych se s vámi ale chtěl podělit s tím, jak jsem na Vyšehradě potkal Paula Daviese, což se stalo ve stejné restaurační zahrádce, kde jsem psal: Jak jsem pod Vyšehradem potkal medvěda.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Poslední báseň

rubrika: Poetický koutek


Přicházím s poslední básní. Není však ode mne, ale od Jiřího Ortena. Na tu mou si budete muset ještě počkat. Pokud budu psát něco posledního, bude to zřejmě báseň. Není však vyloučeno, že si to nebudu vůbec uvědomovat. Prostě ji napíšu na poslední list své kytky s pocitem, že zítra budu zase míti jinou. Napíšu ji na křídla kosmických motýlů, a jeden z nich pak těmi křídly mávne… A já už tu nebudu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Mimosmyslové vnímání – Prekognitivní vize

rubrika: Pel-mel


První říjnový víkend jsem se rozhodl věnovat předpovídání budoucnosti. Moje první předpověď zní: Tento víkend se námi bude roztomile zaobírat babí léto. Tu druhou a další si zatím schovám do kapesních laloků. Předmětem dnešní prekognitivní vize je jistý produkt neomezeného vnímání. Základem tohoto počinku je zde již několikrát zmíněná knížka od Russella Targa, s nímž jsem si tak trochu pohrál a okořenil svými prekognitivními poznámkami.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  29  30  31  32    33    34  35  36  37 . . . . . . . . . .  220  221  222  223  224   »