« strana 229 »

Last blues, to be read some day

rubrika: Poetický koutek


Cesare Pavese


Celý článek »

komentářů: 1         


Mocenská posedlost a velký malér

rubrika: Pel-mel


Od počátku listopadu do poloviny prosince loňského roku se zde každou sobotu objevovalo hromadné meditační posezení. Zatím nepociťuji touhu se k tomu vracet, takže to prozatím ukládám ad acta. Uvolněného prostoru využiji k dokončení včerejšího knižního rozhovoru Libuše Koubské s Františkem Koukolíkem, který jsem přerušil velmi trefnou Koukolíkovou charakteristikou soudobých mocenských elit, jež jsou ponořené do svých halucinatorních představ - na což Libuše Koubská reaguje takto:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Homo sapiens emotionalis stupidus

rubrika: Pel-mel


Předchozí ukázka z knižního rozhovoru Libuše Koubské s Františkem Koukolíkem byla zakončena myšlenkou, že lidé jsou iracionální, hluboce citoví, magicky myslící. Následující rozhovor na to navazuje a zde jsou jeho výňatky - otázky a komentáře Libuše Koubské jsou jako obvykle proloženě:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Poetická

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


Negativní vliv civilizačních vymožeností

rubrika: Pel-mel


Na příkladu Hunzů z odloučeného horského údolí v Himálaji jsme si ukázali, jak se může člověk na vrcholu svých tělesných a psychických schopností dožít 135 let. Za jednu z hybných pák dosažení tohoto stavu se považuje naprostá izolace od civilizačních vymožeností. Shodou okolností, nebo díky nějaké synchronicitě jsem ve zcela jiné knížce, Viry pro 21. století od Jana Konvalinky a Ladislava Machaly, narazil na jednu z hybných pák neobyčejného nárůstu moderních civilizačních chorob.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Kde byla vynalezena gilotina?

rubrika: Pel-mel


Tak, a dneska budeme sekat hlavy. Neděste se, půjde pouze o legrační kviz. Dneska zcela mimořádně. Takže, usaďte se v poklidu a zde je ta hlavy sekající otázka: Kde byla vynalezena gilotina? Vyberte si jednu z následujících odpovědí, a pak si klikněte na celý článek, abyste se ubezpečili, kde vám tu sekačku na hlavu vynalezli:

a) Pomezí Anglie a Skotska
b) Pomezí Francie a Belgie
c) Francie
d) Itálie
e) Pomezí Francie a Itálie
f) Španělsko

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Dlouhá léta bez potíží a nemocí

rubrika: Pel-mel


Silvestr a Nový rok považuji za jeden dvojitý den, dvouden, skutečný nový rok začíná druhého ledna. S novoročním povzbuzením tedy přicházím až dneska a bude obsahovat jednoduchý návod, jak dosáhnout dlouhého a šťastného života bez potíží a nemocí.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Jak jsme kupovali televizi, Jak jsme měnili televizi

rubrika: Povídání


Dávno, dávno již tomu, co český člověk chtivý koupě televizního přijímače navštívil prodejnu Tesla a zakoupil sobě stejnojmenný televizor, případně televizor značky Orava. V těch blahých dobách byl obraz černobílý a uváděl diváky v úžas. Nyní je obraz pestrý jak život sám a televizním divákům z něj přechází zrak.

EvaO


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  225  226  227  228    229    230  231  232  233 . . . . . . . . . .  311  312  313  314  315   »