« strana 230 »

Šumavská rekapitulace

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Pokud očekáváte nějaké cestopisné vyprávění, musím vás zklamat. Něco takového ode mne zcela zřetelně očekávat nemůžete. Nicméně pár, možná nesouvislých, postřehů si však přece jenom dovolím.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Bayerisch Eisenstein a Frankenstein

rubrika: Pel-mel


Jak už u mne bývá zvykem, tak i tahle reportáž z šumavské výpravy se zvrhne v na první pohled zcela nesouvisející zadumání.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Šumavská cesta kolem mé hlavy

rubrika: Pel-mel


Třetí den na Šumavě (vlastně druhý, protože ten první byl pouze ubytovací) byl fyzicky velmi náročný. Navštívili jsme Železnou Rudu, a nedaleko od ní se vydali na pěší túru k Černému jezeru. Někde po cestě bylo také Čertovo jezero, ale našim zrakům zůstalo neviditelné. K podrobnostem z této výpravy se vrátíme později. Dnes tedy o něčem jiném, k čemuž mě tato výprava inspirovala.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Šumavské blýskání

rubrika: Pel-mel


Šumavu jsem za podobným účelem navštívil čtyřikrát. Ve všech případech se však jednalo o její západní část, v jednom to dokonce bylo na hranici s Českým lesem, v okolí Maxova.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Moucha - Sultán spermatu

rubrika: Pel-mel


Tento hmyz je mezi lidmi asi dost málo oblíbený, přesto si však dovolím s ním zahájit nastávající šumavskou anabázi. Mezi nejmenší rod tohoto hmyzu patří drosophila, česky octomilka, lidově nazývaná banánová, octová či ovocná muška. Dříve než přistoupím k pojednání mých oblíbených popularizátorů nápravy všeobecné nevědomosti Johna Lloyda a Johna Mitchinsona o mouše, předkládám následující kvizovou otázku: Kolik měří spermie samečka druhu Drosophila bifurca?

a) 15 mikrometrů
b) půl milimetru
c) 23.5 milimetrů
d) 0.5 centimetrů
e) přes 5 centimetrů
f) půl metru

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Ztráta identity

rubrika: Pel-mel


Jedna z nejhorších věcí, která nás může potkat, je, když se ztratíte. Nemyslím někde na ulici, v lese či poušti, ale v sobě - když ztratíte sami sebe.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Menší andělé potřetí

rubrika: Povídání


V prvním pátečním jurodivém povídání Menší andělé podruhé jsem slíbil, že s pomocí babičky Armandy Iškuat osvobodím Willa Scheidmanna, kolektivně zplozeného vnuka babiček, takových stařen-šamanek, jenž měl za úkol obnovit světovou revoluci a znovu uvést v život staronový sen o rovnostářské utopii. Will Scheidmann však své poslání zradil a znovu nastolil nenáviděné kapitalistické zřízení, za což byl svými rodičkami přivázán ke kůlu a odsouzen k smrti zastřelením (podrobnosti tohoto procesu viz Menší andělé). Svůj trest však oddaloval vyprávěním narátů. Dnes se tedy podíváme na to, až kam se mu to podařilo oddálit:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  226  227  228  229    230    231  232  233  234 . . . . . . . . . .  348  349  350  351  352   »