« strana 227 »

Špína

rubrika: Vinárna U Čerta


Takže milá čertí čeládko, jak jste jistě z názvu pochopili, do vinárny U Čerta dnes přicházím se špínou. Ale nemějte obavy, jsem velmi čistotný a té špíny se jako obvykle velmi rychle zbavím.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Děsivěnka

rubrika: Pohádky


Okurková sezóna pokračuje, léto opět kulminuje, plodný podzim stále v nedohlednu, a tak jsem se rozhodl, že doplním pohádkový koutek. Pohádka, která bude následovat poté, až opustíte perex, však tentokrát bude mírně řečeno nezvyklá, takže kdo si zvykl na ty zvyklé, toho předem varuji. Relativně nedávno jsem tady už měl psychedelickou básničku, nyní se tedy pustím do psychedelické pohádky a citlivějším povahám doporučuji, aby si ji radši ani nečetli. Chápu, že i ty nejcitlivější povahy budou mít po tomhle úvodním proslovu i přes varování nutkání přeci jenom do té pohádky nahlédnout. Pokud tomu tedy neodoláte, připravte si alespoň nějaké uklidňující kapky, popřípadě nápoj s obsahem resveratrolu, usaďte se do nějakého pohodlného křesílka a ještě, než překročíte hranici perexu, upadněte alespoň na chvíli do jakéhokoli meditačního stavu. Nedávno jsem někde četl, že Číňani vymysleli nový meditační způsob, při němž si položíte na hlavu klacek. Takže klacek na hlavu, ne do ruky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Ďábel mezi lidmi

rubrika: Povídání


Přemýšlel jsem, do jaké rubriky tohle dám, ale nakonec jsem se rozhodl zasunout to do Povídání, ačkoli povídat asi moc nebudu. Slovo totiž brzy předám Kimu Vološinovi, hlavnímu hrdinovi prozaického povídání S. Jaroslavceva, pseudonymu Arkadije Natanoviče Strugackého, jehož bratr a obvyklý spoluautor Boris Natanovič Strugacký občas psal pod pseudonymem S. Vitickij. Novela S. Jaroslavceva, o kterou tady kráčí, se jmenuje Ďábel mezi lidmi, protože hlavní hrdina, Kim Vološin, je opravdu ďáblem v lidské podobě.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Svět je jenom hodinový hotel

rubrika: Vinárna U Čerta


Pokud se nemýlím, což samozřejmě mohu, v neviditelném pekle mi na to vystavili glejt, tak přicházím do vinárny U Čerta podruhé za sebou. Ta zhruba osmnáctihodinová pauza je nepodstatná, podstatné je, že se tu v té době žádný další příspěvek neobjevil. Čím to asi tak může být. Nejspíš asi tím, že jsem si začal připadat jako obyvatel hodinového hotelu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Jiné to nebude

rubrika: Vinárna U Čerta


Tak tenhle název Nohavicovy písničky z nového alba mě dostal.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Velbloudi

rubrika: Pel-mel


Léto se nám začíná opět oteplovat, koncem týdne by se teploty měly vyšplhat až téměř ke třicítce, a tak mě napadlo, že bychom si mohli povědět něco o velbloudech, korábech pouště. Jen tak mimochodem, prvního či druhého srpna mi můj nejoblíbenější vrátný naší instituce oznámil, že ve vzduchu už cítí podzim. Myslím, že to trochu uspěchal. A teď tedy k velbloudům. Jako rozcvičku předkládám dvě kvizové otázky.

 

Co si velbloudi ukládají v hrbech?                 

Odkud pocházejí velbloudi?             

 

a) resveratrol

 

a) ze Sibiře

b) písek b) ze Severní Ameriky
c) vodu c) ze Střední Asie
d) tuk d) ze Severní Afriky
e) buchty s mákem               e) z Patagonie

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Někdy pozdě k ránu

rubrika: Vinárna U Čerta


Asi jsem noční pták, protože mě ta šumavská únava náhle přešla.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  223  224  225  226    227    228  229  230  231 . . . . . . . . . .  356  357  358  359  360   »