« strana 233 »

Kterou největší věc dokáže spolknout plejtvák obrovský?

rubrika: Pel-mel


Je pátek, jurodivé bytosti mají svátek, červenec se nám nachýlil do poslední dekády, počasí se nám brzy uchýlí zpět k létu... Není to zkrátka vhodný okamžik dát si k tomu takový malý kviz? Otázka, na kterou se můžete pokusit odpovědět, se skví v názvu tohoto pel-mel mudrování a zde je několik možností, ze kterých si můžete jednu vybrat. Jurodivým bytostem dodávám, že pouze jedinou, víc není povoleno. Takže:

a) obrovskou houbu
b) sportovní letadlo
c) malé rodinné auto
d) námořníka
e) grapefruit

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


V pavučině sítí

rubrika: Populárně naučný koutek


V neděli jsem s doprovodem někde v centru Prahy zcela nečekaně navštívil prodejnu zlevněných knih. Vůbec se mi tam nechtělo, mířil jsem totiž do úplně jiného knihkupectví, ale doprovod mě téměř násilím přinutil tuhle prodejnu navštívit. A nejen to, ještě mi hned z prvního regálu do ruky vnutil jakousi levnou knížečku (necelých 50 Kč), na jejímž obalu se skvěl nápis V pavučině sítí. Už jsem s ní chtěl praštit, když tu mě zaujalo, že jejím autorem je profesor fyziky na Univerzitě Notre Dame a navíc z maďarského kmene, jehož geny mám v krvi zřejmě také. O čem ta knížka je, vám napovím přetlumočením jejího úvodu:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Andělský hrad

rubrika: Pel-mel


V minikapitole o iluminátech z knížky Simona Coxe Andělé a démoni - fakta (viz Ilumináti II) se hovoří o známé pamětihodnosti, která se nazývá Andělský hrad (Castel Sant'Angelo). Tato majestátní stavba na břehu Tibery asi jen sotva byla doupětem iluminátů, jak se dočteme v románu Andělé a démoni, rozhodně však má za sebou velmi pestrou minulost a v každém případě sloužila mimo jiné jako vězení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


I tak se stýská

rubrika: Vinárna U Čerta


Někdy včera jsem zaznamenal informaci, že zemřel zakládající člen alternativní skupiny Jablkoň.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Albatros

rubrika: Pel-mel


V testu Má tři nejoblíbenější zvířata jsem vyjmenoval kočku, kocoura a myš. Faktem však je, že mezi mé nejoblíbenější zvířecí tvory patří také ptáci. Hned prvním tvorem uvedeným v zoologické knize Johna Lloyda a Johna Mitchinsona je albatros. Než zde přetlumočím, co o něm tito pánové říkají, položím následující kvizovou otázku: Jak dlouho může Albatros létat bez přistání?

a) deset dní
b) deset týdnů
c) deset měsíců
d) deset let.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Má tři nejoblíbenější zvířata

rubrika: Pel-mel


Je tady sobotní sanitarium a mě napadlo, že jsem už nějakou dobu nenahlédl do knížky Martina Cohena, která se zabývá zajímavými hrátkami s myslí. Tak tady je další z nich, při níž se pomocí představivosti můžete pokusit zjistit alespoň něco o tom, jak funguje vaše podvědomé myšlení. Na první pohled se zdá, že bude stačit vyjmenovat tři nejoblíbenější zvířata. Abyste ale z toho testu vytěžili co nejvíc, na papír si také zapište, proč jsou to právě ona. Až to budete mít, otevřete si celý článek a přečtěte si, jak to funguje.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Vítejte v hotelu Nekonečno

rubrika: Pel-mel


Před skoro dvěma lety jsem na Neviditelného čerta přišel s povzbudivou informací, že si zrovna čtu knížku od Johna D. Barrowa, která se příznačně nazývá Kniha o nekonečnu (viz Dum spiro, spero). Zrovna jsem se učil dýchat, ale už jsem si to namířil přímo do nekonečna a zároveň jsem prohlásil, že až budu na konci knížky o nekonečnu, dám vědět. Všechno se však vyvíjí jinak, než jak si to plánujeme, tu knížku jsem někam zahrabal a až téměř po dvou rocích jsem na ni zase narazil. Zaujala mě kapitola, která se jmenuje Vítejte v hotelu Nekonečno, takže vás s ní trochu seznámím, přičemž do toho budu různě a podnětně zasahovat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  229  230  231  232    233    234  235  236  237 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »