« strana 228 »

Chyby v matrix

rubrika: Pel-mel


V pozoruhodném a ponurém filmu z kategorie science fiction nazvaném Matrix je počítačový expert Thomas Anderson (jako hacker známý pod přezdívkou Neo, kterého zahrál Keanu Reeves) konfrontován se šokující pravdou, kterou mu odhalí tajemný rebel Morfeus. Neo se dozvídá, že svět, v němž doposud žil, není skutečný. Je to pouze zdánlivá realita, iluze vytvořená všudypřítomnou "matrix".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Vteřina v lednu a příliš čistý sníh

rubrika: Poetický koutek


Jan Skácel


Celý článek »

komentářů: 24         


Z(a)tracení houbaři

rubrika: Povídání


Podle kalendáře je zima. Počasí však připomíná podzim. Jen houby nerostou. Nostalgicky vzpomínáme na naše houbařské výlety. A těšíme se na další podzim.

EvaO


Celý článek »

komentářů: 3         


Kdo vynalezl šampaňské?

rubrika: Pel-mel


A je tady další kviz z všeobecné nevědomosti. Tentokrát bude velmi lehounký a každý, kdo se trefí do správné odpovědi, nechť si své šampaňské oslavně odšpuntuje. Takže se připravte a zde máte na výběr, kdože to bublinkové víno vynalezl:

a) Italové
b) Španělé
c) Číňané
d) Francouzi
e) Belgičané
f) Angličané

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


AIDS - mor pro 21. století? I

rubrika: Populárně naučný koutek


V roce 1980 bylo Světovou zdravotnickou organizací vyhlášeno definitivní vymýcení varioly nebo také pravých či černých neštovic. Zdálo se, že lidstvo má konečný nástroj k likvidaci velkých epidemií minulosti, ale neoddechlo si ani rok. Další úder přišel z neočekávané strany. Způsobil jej příslušník dávno známé skupiny virů, tzv. retrovirů.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 15         


Praha

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kdo je ten třetí člověk? Anděl strážný? I

rubrika: Pel-mel


Před necelými dvěma týdny jsem navštívil knihkupectví Kanzelsberger ve Zlatém andělu. Už jsem měl v ruce jednu knížku, když tu jsem náhle pocítil, že vedle mě někdo stojí a tichým hlasem praví: "Támhle je velmi zajímavá knížka, tak neváhej a kup si ji." Zamířil jsem k nedalekému knížkami zatíženému stolku a do očí mi hned padl Faktor třetího člověka od Johna Geigera. Pod názvem se ještě skvěla větička: Tajemství síly, která nás nutí přežít extrémní nebezpečí.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Já to tušil

rubrika: Pel-mel


V posledním čísle časopisu máte v horoskopu (a s vámi zhruba 400 milionů lidí, kteří se stejně jako vy narodili ve stejném znamení), že budete mít nehodu. A vám se skutečně něco přihodí. Ono na té astrologii skutečně něco bude. Anebo? Jste si opravdu jistí, že by se vám to přihodilo, i kdybyste horoskop nečetli? Nebo kdybyste byli přesvědčení, že astrologie je pěkná blbost? Těžko říci - s křížkem po funuse...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  224  225  226  227    228    229  230  231  232 . . . . . . . . . .  311  312  313  314  315   »