« strana 7 »

Eitapelet-telepatiE

rubrika: Pel-mel


Řekla bych, že titulek mého vyprávění o telepatii – telepatii velestručně popisuje. Je to takový přenos myšlenek z jedné mysli do druhé. Možná, že to děláte a ani o tom nevíte. Já jsem to o sobě taky teprve zjistila.

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 7         


Proč v té polívce není hrášek?

rubrika: Populárně naučný koutek


Dostala se mi dnes do rukou (při předvánočním úklidu) netradiční učebnice “Průvodce mezilidskou komunikací”, kterou napsal docent Ivo Plaňava, psycholog, autor mnoha knih o vztazích mezi lidmi a především velice moudrý člověk, na jehož skvělých přednáškách jsem chvílemi zapomínala, že jsem ve škole a ne na one man show.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 3         


Prach ve větru

rubrika: Vinárna U Čerta


„Prach jsi a v prach se navrátíš“ čteme v knize Genesis. Tahle myšlenka mě zrovna napadla teď, když jsem přemýšlel, jestli by už nebylo načase proměnit se opět v prach, ze kterého jsem vzešel. Každý z vás může mít někdy pocit, že život neznamená nic jiného než cesta z prachu do prachu. Ano, prachem jsme byli a do prachu se opět vrátíme. Důležitější než tato fyzicky nezvratitelná přeměna z ničeho do ničeho je, co zde po sobě zanecháme. Co jsme vytvořili, jakým způsobem jsme dokázali ukázat cestu životem ostatním lidem. Ne, v prachu to není. Prach je jenom hmotná substance, v níž se může zrodit něco přežívající věky.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Sametová (V zapomnění)

rubrika: Pel-mel


Tenhle můj vstup berte jako komplexně chaotický pokus o slohovou práci seniora ve druhé či přímo třetí pubertální revoltě. Jako senior se samozřejmě necítím a nebudu se tak cítit, i kdybych se dožil sta či více let. De facto se necítím být ani puberťákem, ačkoli rozumím tomu, že spočetná množina jedinců mě do toho šuplíku s pádnými argumenty řadí. Faktem je, že se již od brzkých let svého vzniku neustále pohybuji mezi všemi břehy. Ne dva břehy jedné řeky, ale nepřeberné množství břehů nepřeberného množství řek, jezer, rybníků, moří, oceánů, vesmírů a kdoví čeho ještě. Jakýmkoli mezím se meze ve mně nekladou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Červíci v hlavě

rubrika: Pel-mel


Malé děti jsou úžasné. Hlavně ty naše jsou nejkrásnější a nejroztomilejší, milují nás i obdivují, tatínek je akční hrdina a maminka je nejkrásnější na světě. Toto období je potřeba si uchovat v paměti co nejdéle, abychom měli z čeho čerpat, až nastane čas, kdy děti dorostou do puberty a jsou na pár facek.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 9         


Bylo a nebylo, přece je (Ulice Michaila Osorgina)

rubrika: Pel-mel


Do hotelu u leningradského nádraží se Hanka už podruhé vrátila celá poničená a zmatená. Poprvé jsme ji dávaly (samé holky) dohromady, když si šla večer zatančit v doprovodu afrického studenta, s upřímnou snahou poznat, jak se baví občané města, které má tak monumentální historii. Potomci hrdinů vůbec nerozuměli tomu, že ona pěstuje družbu. Naopak za ní přicházeli s dotazem, za kolik že půjde? Padla tak jedna z jejích iluzí (tentokrát o internacionalismu) pěstovaných doma i ve škole. Dnes tedy opět vypadala zdrceně a navíc unaveně, protože se několik hodin vyptávala chodců na Sadové ulici i na Něvském prospektu, kde najde dům, ve kterém bydlel Rodion Rodionovič Raskolnikov ze Zločinu a trestu. Přece tudy chodíval! A, holky, nikdo o něm nevěděl vůbec nic, s povzdechem odložila Hanka zamlžené brýle.

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 6         


Co se Ti dnes zdálo?

rubrika: Pel-mel


Z velké části si lidé nepamatují, jestli se jim vůbec něco zdálo. Čas od času někdo dokáže svůj sen nebo jeho fragmenty zhruba popsat a pak konzultuje s kolegy v práci, co asi může znamenat, když ve snu rozesílá emaily z kávovaru a u toho reportuje zpěvem nadřízenému poslední statistiku prodeje tantalových kondenzátorů. Kromě toho existuje určité procento snílků, kteří tvrdí, že mohou občas své sny ovládat. A protože je to i můj případ, snažím se tento fenomén v mezích možností zkoumat, sbírat informace a přemýšlet o nich.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 13         


«   1  2  3  4  5  6    7    8  9  10  11 . . . . . . . . . .  114  115  116  117  118   »