« strana 6 »

Jaroslav Seifert: Klíč v závěji

rubrika: Povídání


Jednou do roka se stane obdivuhodná věc: potkají se věci neslučitelné, aby splynuly v jednotu. Ticho a zvony, teplo domova a mrazivé hvězdy na nebi, majestát se skloní před chudobou. Nekonečno světla a tmy je náhle blízko a neděsí. Přijde okamžik prozření: všichni jedno jsme a smíření je možné.

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 8         


7minut

rubrika: Povídání


Byla jsem tuhle s přáteli, kamarádkou a jejím manželem, ve wine baru na sklence velice dobrého červeného. Dal se tam s námi do řeči spolumajitel baru, shodou okolností dlouholetý kamarád mých přátel, milovník vína, od školy lamač dívčích srdcí a výborný vypravěč. Vyslechli jsme si od něj příběh, který zněl jako scénář nějakého severského Art filmu. Děj se totiž odehrává v rozpětí devíti let, ale vždy jen po sedmi minutách ročně. Předkládám jej jako návrh scénáře k filmu, který napsal sám život.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 14         


Květinářka (Téměř ti samí)

rubrika: Povídání


Ve svém příspěvku Volný pád jsem vám nastínil cestu z Nových Butovic do Cholupic na okraji Modřan, kterou už pár měsíců absolvuji. Ta cesta mi zpočátku připadala poněkud otupující. Postupně jsem ale začal objevovat zajímavé věci, z nichž se časem složil takový kaleidoskop, jenž se každým dnem opakuje téměř tím samým způsobem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Chápeš, co tím chci říct?

rubrika: Populárně naučný koutek


Kohn jde k Roubíčkovi, půjčit si vozík. Cestou ho však přepadnou obavy a Kohn si říká: „Roubíček je lakomec, on mi ten vozík nepůjčí.“ Přesto jde dál, ale před Roubíčkovým domem zase mudruje: „No jo, Roubíček je lakomej, ten mi ten vozík určitě nepůjčí.“ Nakonec vystoupá do třetího patra, zazvoní na Roubíčka, a když mu přijde otevřít tak povídá: „Roubíček, když jsou taková svině, tak si ten vozík nechaj.“

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 6         


Pořád se něco děje! (příhoda)

rubrika: Pel-mel


Co se asi tak může dít na zastávce tramvají na nejrušnější křižovatce v Praze na Pavláku? Kdo to zná, ví, jak to tam vypadá. Tramvaj za tramvají, do toho houkačky sanitek, policajtů, drnčení, hororové místo.

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 29         


Blériot

rubrika: Povídání


Když Blériot usedal na francouzské straně kanálu do letadla, tak mírně, ale mírně mrholilo…

 

empetr


Celý článek »

komentářů: 5         


Předvánoční směs

rubrika: Pel-mel


Tak jsem se konečně dočkala! Onehdy jsem se na „čertovi“ posmívala, že nás sdělovací prostředky před každými Vánocemi ohromí novinkou, že naše hvězdy, stars, celebrity, zkrátka všichni svítící (a blikající) budou o Štědrém večeru pojídat kapra s bramborovým salátem (Dozvuky (Z kuchyně. Taky.)). Nejčilejší noviny přinesly letos tuto aktualitu týden před adventem. I s povinnou zmínkou o shonu, nakupování a horečném uklízení! Takže tady to máte také, i na blogu, jak by to vypadalo, kdyby ne!

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 17         


«   1  2  3  4  5    6    7  8  9  10 . . . . . . . . . .  114  115  116  117  118   »