« strana 248 »

Jeduvzdorná a krátká

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Motýl (poukaz k zmrtvýchvstání)

rubrika: Pel-mel


Denní motýli a noční motýli, obecně označovaní jako můry, jsou po broucích nejpočetnější hmyzí skupinou, známe jich na 200 000 druhů. Na rozdíl od mnoha jiných zvířat se názvy pro "motýla" v jednotlivých evropských jazycích vůbec nepodobají; německy se motýl řekne Schmetterling, anglicky butterfly, francouzsky papillon, španělsky mariposa, italsky farfalla, portugalsky borboleta a holandsky vlinder.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Vyřezávané velikonoční kraslice

rubrika: Prezentační koutek


Před časem jsem dostal prezentaci s fotografiemi kraslic. Kraslice jsou tak krásné, že to až vyráží dech. Vypadají jako krajkové. Ten krajkový efekt vznikl vyřezáváním. Vyřezávání je prováděno celou sestavou miniaturních vrtáčků a brusek, takže u umělce, který se vyřezáváním kraslic zabývá, to zřejmě musí vypadat tak trochu jako v zubařské ordinaci. Umělců, kteří se vyřezáváním kraslic zabývají, je ve světě více. Nejznámějším z nich je výtvarník Alexander Volk. Žije v Německu, původem je však Rus.

 

Josef K.

 


Celý článek »

komentářů: 1         


Velikonoce

rubrika: Pel-mel


Velikonoce jsou nejkrásnější svátky, jaké znám. Ještě krásnější než Vánoce.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Blahodárné účinky koherence

rubrika: Populárně naučný koutek


Posledně zde byla popsána jednoduchá a účinná metoda, jak dospět k srdeční koherenci. Na závěr této série o souznění srdce a emočního mozku zde ještě uvedu některé blahodárné účinky tohoto stavu:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Jak na lumpy? Adresná odpovědnost a přímá demokracie!

rubrika: Pel-mel


Politika se v posledních letech stále více obnažuje. Příčin je víc. Moderní technika na straně jedné a ztráta hodnot na straně druhé. Který chlap dnes dbá na svou čest. A ostatně kolik mužů je dnes skutečnými chlapy. Skutečného chlapa nedělají ani gule ani rolexky ani drahé auto. Jen jeho činy. Na tuhle premisu muži dneška z velké části rezignují.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 2         


Hry s Měsícem

rubrika: Prezentační koutek


Tato série snímků byla pořízena panem Laurentem Lavederem z Francie, amatérským fotografem a také velkým romantikem. Podařilo se mu udělat z Měsíce hlavní postavu scény.

Josef K.


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  244  245  246  247    248    249  250  251  252 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »