« strana 249 »

Každý máme svého vězně?!

rubrika: Pel-mel


Internet je zdrojem bezpočtu informací. Objevují se v různé podobě a některé z nich kolují v tomto bezbřehém oceánu jako přílohy e-mailů, které rozesílají známí známým i méně známým. Tím se do povědomí příjemců těchto e-mailů a čtenářům jejich příloh dostávají např. i následující informace:

EvaO


Celý článek »

komentářů: 5         


Chovejte se slušně

rubrika: Pel-mel


Všichni rodiče se stejně jako všichni učitelé zajímají o "chování". A někdy dokonce i o behaviorismus, což je prostinká teorie, že děti (a zvířata) přímo reagují na podněty. Způsobíte-li jim bolest, když něco udělají, přestanou to dělat. Když je za něco jiného odměníte, budou toto "chování" opakovat. Tato teorie sice působí jaksi ošemetně, ale tak to prostě je. Ale na druhou stranu...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Jak dospět k srdeční koherenci

rubrika: Populárně naučný koutek


V předchozím pojednání Srdce a rozum II z níže uvedené knížky Davida Servan-Schreibera bylo naznačeno, že existuje jednoduchá a účinná metoda, jak zvýšit variabilitu srdeční frekvence a dospět ke koherenci. Pojďme se tedy na ni podívat:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Satori II

rubrika: Povídání


Každý člověk se potřebuje v jistých okamžicích nějak uklidnit, odpočinout a zrelaxovat. Pokud toho není schopen, vybijí se mu baterie, napadnou ho baktérie a jeho konec je na dohled.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Monetova zahrada v Giverny

rubrika: Prezentační koutek


Claude Oscar Monet (14. 11. 1840 v Paříži – 5. 12. 1926 v Giverny) byl věhlasný francouzský impresionistický malíř a grafik. Sám stvořil zahrady kolem svého domu a s nezměrnou vášní je i zveleboval, aby se mu nakonec staly celoživotní inspirací. Už se nemusel jako jiní umělci vydávat na cesty, maloval svůj domov a zahrady a jejich atmosféru dokázal přenést na plátno.

Astra


Celý článek »

komentářů: 4         


Nesmrtelní

rubrika: Pel-mel


Autoři science fiction už dlouho s filosofy svádějí boj o způsoby, jak živým lidem vytahovat z hlavy myšlenky a ukládat je do hlav jiných lidí nebo do nějakých strojů. My ale nemusíme zacházet do žádných technických podrobností, poněvadž jeden snadný způsob, jak uchovat alespoň ty nejdůležitější myšlenky v něčí hlavě, existuje už dávno, nějakých tři tisíce let. A tento nástroj na nesmrtelnost se jmenuje kniha.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Raccoon

rubrika: Pel-mel


V názvu jsem použil anglický výraz pro mývala severního (Procyon lotor), v lidovém podání také nazývaného medvídek mýval a v angličtině racoon. Proč jsem to nazval Raccoon? Protože když jsem ho zahlédl v uvedeném zdroji, tak se mně okamžitě vybavila písnička od The Beatles Rocky Raccoon, a pak ještě jedna roztomilá příhoda s tímto medvídkem, kterou jsem zažil během svého pobytu v Sherbrooku, což je město v jižním Quebecu poblíž hranic s Vermontem, což je zase stát ve Spojených státech amerických.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  245  246  247  248    249    250  251  252  253 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »