« strana 239 »

Mimozemská magie I

rubrika: Astronomický koutek


Kdybychom se měli setkat s mimozemskou technologií, která by byla na mnohem vyšší úrovni než naše, uvědomili bychom si vůbec, o co jde? Přemýšlejte o tom, jak by se laser nebo rádio jevily kmeni deštného pralesa, kteří se nikdy nedostali do styku s vnějším světem. A teď si představte technologii o milion nebo více let rozvinutější, než je ta naše: snadno by se nám mohla zdát zázračná.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Neschopnost pozorovat změnu

rubrika: Pel-mel


Ověřte si, jestli člověk, se kterým žijete nebo pracujete, je stejný jako včera.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Podmořský život u Eilatu

rubrika: Prezentační koutek


Přístav Eilat je nejjižnější město Izraele. Nachází se u Rudého moře v Akabském zálivu. Z pláže Eilatu je možné sledovat čtyři země najednou: Izrael, Jordánsko, Egypt a Saudskou Arábii. My se však v prezentaci podíváme na život pod hladinou moře poblíže tohoto města.

Josef Š.


Celý článek »

komentářů: 3         


Sedm geniálních kousků paní Velkotřeskové

rubrika: Populárně naučný koutek


Po nějaké době se mi opět podařilo navštívit své oblíbené knihkupectví Academia na Václavském náměstí a v astronomickém koutku mě zaujala knížka od Jean-Noëla Fenwicka už jenom pro svůj název, který jsem vetknul do názvu tohoto příspěvku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vzpomínková

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Solaris

rubrika: Povídání


Před dvěma lety jsem ležel ve Vinohradské nemocnici v umělém spánku. I přestože jsem byl ve stavu na pokraji smrti, zdály se mi sny. Byly velmi zvláštní.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Nikdo nemá rád, když se mu říká, co má dělat

rubrika: Pel-mel


Zdá se, že to nestojí za zmínku, ale jen se podívejme, kolik varování a příkazů obsahuje i to, co je pokládáno za intimní rozhovor. Vzájemnou komunikaci mezi rodiči a jejich tvrdošíjnými dětmi tvoří z osmdesáti až devadesáti procent kritika nebo pokyny (to druhé je varianta prvého). Někdy, což ani nepřekvapuje, komunikace mezi rodiči samými dosahuje stejných hodnot.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  235  236  237  238    239    240  241  242  243 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »