« strana 239 »

Vídeňské muzeum voskových figurín

rubrika: Prezentační koutek


Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussaud sídlí v Londýně. Pobočky má po celém světě. V Evropě v Blackpoolu, Londýně, Amsterdamu, Berlíně a od roku 2011 také ve Vídni.

Astra


Celý článek »

komentářů: 0         


Menší andělé

rubrika: Povídání


Někdy před rokem mě v jednom knihkupectví zaujala drobnější knížka od Antoine Volodine, snad proto, že se jmenuje Menší andělé. Odnesl jsem si ji domů, samozřejmě za drobný poplatek, a chvíli jsem si ji s jistým úžasem pročítal. Napadlo mě, že bych z ní mohl něco na Neviditelného čerta vypustit, ale pak jsem z toho dnes již mně neznámých důvodů upustil. Možná proto, že ty post-exotické texty (naráty) zní skutečně příliš post-exoticky. A nyní vás s ní přece jenom seznámím.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Podprahová poselství

rubrika: Pel-mel


Všímejte si ukrytých poselství všude kolem sebe.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Známky galaktické diaspory II

rubrika: Astronomický koutek


Perkolační teorie - pojmenovaná na základě analogie s vodou procházející kávovými zrny v kávovaru s filtrem (perkolátorem) - byla aplikována na nejrozmanitější úlohy z reálného světa od hydrologie, přes epidemiologii až po studium vlastností materiálů. Aplikována byla též na mimozemskou migraci. Geoffrey Landis, vědec zabývající se letectvím a kosmonautikou, vytvořil jeden z prvních kvantitativních perkolačních modelů předpovídajících, jak by se mimozemská civilizace mohla šířit Galaxií.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Toccata and Fugue in D minor

rubrika: Vinárna U Čerta


Pro dnešek jsem si do čertí vinárny připravil varhanní pohlazení od Johanna Sebastiana Bacha.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Kontrola "čchi" - akupunktura

rubrika: Populárně naučný koutek


David Servan-Schreiber se poprvé setkal s akupunkturou v roce 1980 před svým odjezdem do Spojených států, když ještě studoval medicínu v Paříži. Jeden z jeho tehdejších profesorů se právě vrátil z lidové Číny. Přečetl si knihu francouzského autora Soulié de Morant, který jako první seznámil Západ s akupunkturou, a rozhodl se získat informace přímo u pramene.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Panovačnost (v nás)

rubrika: Pel-mel


Vraťme se k Malému princi, tomu dítěti v nás. Malý princ se vydal na kosmickou cestu, aby navštívil malé planety, asteroidy, a setkal se s jejich podivnými obyvateli. Tito obyvatelé nepředstavují nějaké panoptikum bizarních případů pro zasmání, ve skutečnosti reprezentují různé aspekty naší vlastní "stínové osobnosti".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  235  236  237  238    239    240  241  242  243 . . . . . . . . . .  356  357  358  359  360   »