« strana 240 »

Výlet do Vídně

rubrika: Povídání


Náš dobrý kamarád Víťa nám před časem dal dobrý tip na jednodenní zájezd do Vídně se zdejší cestovní kanceláří – Den otevřených památek. Údajně bez vstupného. Poinformovala jsem se na CK předem o pár věcech (odjezd, příjezd, možnost jídla apod.) a přihlásila jsem nás.

EvaO


Celý článek »

komentářů: 4         


Večer

rubrika: Poetický koutek


Yorika


Celý článek »

komentářů: 0         


Dnes tu nic nebude

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Kdo má v poměru k tělu největší mozek?

rubrika: Pel-mel


Je sobota, kterou jsem svého času nazýval svým sanitárním dnem, ačkoli v současnosti nabývám pocitu, že tím sanitárním dnem je pro mě každý den v týdnu. Přesto si však myslím, že zrovna ten dnešní se hodí k tomu, abychom si jednoznačně řekli, kdo má v poměru k tělu největší mozek. Nejdříve si však na tu otázku zkuste odpovědět sami a vyberte si jednu z těchto možností:

a) sloni
b) delfíni
c) mravenci
d) lidé
e) politici

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Známky galaktické diaspory III

rubrika: Astronomický koutek


V předchozí a předposlední části tohoto pojednání (Známky galaktické diaspory II) bylo řečeno, že pokud někdy v minulosti prošla Sluneční soustavou vlna mimozemské migrace, mohli bychom hledat něco, co by tu mělo být, ale mimozemšťané si to vzali (komodita X), anebo něco, co tu být nemělo, ale mimozemšťané to tu nechali (komodita Y). Dnes se zaměříme na scénář X - anomální nepřítomnost něčeho.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Převratná role kyselin omega-3 - výživa emočního mozku

rubrika: Populárně naučný koutek


Třicetiletá Patricia patřila k deseti procentům mladých maminek, u nichž se projeví poporodní deprese. Rok po prvním synovi se jí narodil druhý chlapeček. Patricia však nevypadala spokojeně, byla spíš zasmušilá a mrzutá. Patricia ani její manžel nemohli ten náhlý smutek pochopit. Lékaři se je pokoušeli uklidnit hovory o hormonálních změnách provázejících těhotenství a zejména porod, ale příliš to nepomohlo.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vídeňské muzeum voskových figurín

rubrika: Prezentační koutek


Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussaud sídlí v Londýně. Pobočky má po celém světě. V Evropě v Blackpoolu, Londýně, Amsterdamu, Berlíně a od roku 2011 také ve Vídni.

Astra


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  236  237  238  239    240    241  242  243  244 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »