« strana 235 »

Jak jsem letěl do Bologne a z Bologne

rubrika: Povídání


Slíbil jsem, že o Bologni ještě něco napíšu. Jistě to stojí za to, ale myšlenky se v mé myslivně ještě nesetřídily. A tak se vás pokusím dnes pobavit lehce načrtnutým povídáním o tom, jak jsem letěl do Bologne a z Bologne.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Postbiologická inteligence IV - ATS

rubrika: Astronomický koutek


Lidská inteligence není starší než pár set tisíc let, což závisí na tom, jak ji budeme definovat Za milion let, pokud nebude lidstvo mezitím vyhubeno, bude biologická inteligence chápána jako pouhá porodní bába "skutečné inteligence" - inteligence výkonného, rozšiřitelného, přizpůsobitelného, nesmrtelného druhu, který je charakteristický pro doménu strojů.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Návrat neviditelného Lucifera z Bologne

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Jak se tak koukám, tak vidím, že nový Neviditelný čert skomírá na úbytě, což mě uvádí do téměř truchlivého stavu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Obelisky

rubrika: Pel-mel


Nadešel čas, abych se z Bologne přesunul zpět do Prahy. V Bologni to bylo zajímavé, na konferenci jsem potkal pár starých známých z nejrůznějších končin světa, hezky jsem si popovídal, málem jsem se v tom vedru vypařil, no a teď se chystám vyrazit letecky přes Mnichov do své pražské ubikace. Na předchozí informaci o Bologni doufám ještě navážu, ale dnes bych se s pomocí knížky od Simona Coxe zase přesunul do Říma. Zaujaly mě tam totiž staroegyptské obelisky, protože mi přišly tak nějak podobné věžím, které se nacházejí v Bologni, a o nichž jsem se tady zmínil posledně. Obrázek u předchozího uvítání z Bologne představuje její nejznámější symbol - dvě věže, nižší (41 m) se jmenuje Garisenda, vyšší (98 m) se jmenuje Asinelli. A teď si tedy povězme něco o staroegyptských obeliscích.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Bologna

rubrika: Pel-mel


Vyzkouším si na novém NČ první příspěvek. Bude krátký a vzhledem k mé současné lokalizaci bude o Bologni. Nečekejte nic světoborného, ještě na žádné konferenci, a byla jich pěkná řádka, jsem se necítil tak znavený.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Rozlučková

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Nadešel čas, abych se se starým Neviditelným čertem rozloučil.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Santa Maria del Popolo

rubrika: Pel-mel


Můj odlet do Bologne (Boloně) se blíží kvapným krokem. Co ještě stihnu na starém NČ, to zatím netuším, ale moc už toho nebude. Vrátím se posledního dne v červnu, kdy je ohlášen konec bloguje. Nový NČ se zdá být ještě ne zcela dokončen a nevím, kdy bude zprovozněn. V nejbližší době mohou nastat výpadky, ale až se vrátím z Bologne, vše napravím, už jenom proto, že budu mít víc času. Dnes však budu pokračovat v exkurzi do Itálie. Stejně jako posledně však nezamíříme do Bologne, ale do Říma.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  231  232  233  234    235    236  237  238  239 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »