« strana 237 »

Nový světový řád

rubrika: Pel-mel


Po Luciferovi a Andělech a démonech z knížky Simona Coxe, která se zabývá románem Dana Browna Andělé a démoni, jsem se rozhodl, že bych dnes přišel z téže knížky s něčím trochu tvrdším - čímž je, jak praví název, tzv. Nový světový řád. Ve výše zmíněném románu jsou údajně znovuvzkříšení ilumináti vylíčeni jako organizace odhodlaná vybudovat nový světový řád. Pojďme se tedy na to podívat:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Neurotický lampář

rubrika: Pel-mel


"Je blázen ten, kdo si vyláme zuby na minulosti. Vždyť je to žulový kvádr a je dokonán. Přijímej den tak, jak jsi jej dostal darem, a nepotýkej se s něčím, co nelze vrátit." - Saint-Exupéry

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Postbiologická inteligence I - Blízká setkání absurdního druhu

rubrika: Astronomický koutek


"Stroje nás dotahují; jsme jim den ode dne podřízenější." - Samuel Butler (1863)

"Pokud jim budou přiznána plná práva, budou státy povinny poskytnout jim veškeré sociální výhody včetně sociální podpory, ubytování a případně robozdravotní péče, která bude stroje průběžně opravovat." - Robopráva, zpráva britského ministerstva průmyslu a obchodu (2007)

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Delfín (Dejte nám pokoj)

rubrika: Pel-mel


Ze zvířecí galerie Johna Lloyda a Johna Mitchinsona jsme tady naposledy měli miniaturního tvorečka (želvušku), který je však obdarován takřka nesmrtelností. Pro dnešní sobotní oddychový den jsem z téže galerie vybral tvora na poněkud jiné úrovni - jak velikostí, tak intelektem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Emocionální zahrada

rubrika: Pel-mel


Cítil jsem se emocionálně zcela vyčerpaný, když tu mi do oka padla knížka Pět Tibeťanů... od Arnolda H. Lanze, z níž jsem před nějakým časem na NČ dodal dva příspěvky: Dlouhá léta bez potíží a nemocí a Nedoporučované potraviny. Jal jsem se jí opět listovat a téměř okamžitě jsem narazil na krátkou úvahu z třetí části Zdravý citový život. Ta úvaha se kupodivu jmenuje Emocionální zahrada, a tak se s vámi o ni podělím:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Andělé a démoni

rubrika: Pel-mel


Před pár dny jsem tady zmínil knížku od Simona Coxe, která se zabývá věhlasným románem Dana Browna Andělé a démoni. Autor v ní sestavil abecední seznam pozoruhodných postav, předmětů, staveb, tajných spolků, bájí a jevů, které se v onom románu vyskytují, některé z nich uvedl na pravou míru a všechny doplnil zajímavými informacemi. Na úvod jsem přišel s minikapitolou o Luciferovi, a k některým dalším se ještě vrátím. V úvodu knížky Simon Cox píše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Mimozemská magie III - Fantastická supervěda a chyby v zákonech

rubrika: Astronomický koutek


Autoři science fiction si obecně rádi trošičku svévolně hrají s fyzikálními zákony: mísí vědu, spekulace inspirované vědou a pusté fantazie. To je v pořádku, mají na své straně básnickou licenci. Ale vědecký odhad SETI si musí vést lépe. Vezměte si například onoho starého strašáka cest vesmírem - konečnou rychlost světla - který stál v cestě mnohému dobrému vědeckofantastickému dramatu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  233  234  235  236    237    238  239  240  241 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »