Pel-mel


« strana 111 »

Letní šály


A zase je tu sobota. Poslední dobou mám pocit, že nastává v čím dál tím kratším časovém intervalu. Čím to asi tak může být? Že by u mne docházelo k časové dilataci? Tento den jsem kdysi vyhradil svému sanitariu, což v mém případě znamená, že mám sanitární den. Chtěl zde původně exportovat Šílenství doby číslo 5, jež se mi ve čtvrtek podařilo v kavárně Satori nastínit, ale zatím vás toho depresivního plkání ušetřím. Vlastně ne tak úplně - alespoň jedno zrnko z toho, které jsem stvořil následujícího dne, se vám pokusím upustit.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 23         


Zdát se a být


Je tady pátek a první den v červnu. Myslím, že je to vhodný okamžik vrátit se na chvíli k Malému princi. V předchozím zamyšlení od Mathiase Junga jsme spolu s Malým princem navštívili první asteroid, kde se nalézal panovačný král. Dnes se podíváme na druhou malou planetu, kterou obývá domýšlivý marnivec. Mathias Jung to pojal velmi zajímavě, se zápornými i kladnými vlastnostmi naší marnivosti. Nic není černé ani bílé, i ve špatném se dá najít dobré a v dobrém špatné.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Kočka


Naposledy jsme tady měli gorily, které se spolu s lidmi a dalšími opicemi řadí mezi hominidy. Pojďme si tedy dnes říci něco o kočkách - samozřejmě čtyřnohých, dvounohé patří mezi hominidy, i když nejeden by mohl zapochybovat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Neschopnost pozorovat změnu


Ověřte si, jestli člověk, se kterým žijete nebo pracujete, je stejný jako včera.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Nikdo nemá rád, když se mu říká, co má dělat


Zdá se, že to nestojí za zmínku, ale jen se podívejme, kolik varování a příkazů obsahuje i to, co je pokládáno za intimní rozhovor. Vzájemnou komunikaci mezi rodiči a jejich tvrdošíjnými dětmi tvoří z osmdesáti až devadesáti procent kritika nebo pokyny (to druhé je varianta prvého). Někdy, což ani nepřekvapuje, komunikace mezi rodiči samými dosahuje stejných hodnot.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kdo má v poměru k tělu největší mozek?


Je sobota, kterou jsem svého času nazýval svým sanitárním dnem, ačkoli v současnosti nabývám pocitu, že tím sanitárním dnem je pro mě každý den v týdnu. Přesto si však myslím, že zrovna ten dnešní se hodí k tomu, abychom si jednoznačně řekli, kdo má v poměru k tělu největší mozek. Nejdříve si však na tu otázku zkuste odpovědět sami a vyberte si jednu z těchto možností:

a) sloni
b) delfíni
c) mravenci
d) lidé
e) politici

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Podprahová poselství


Všímejte si ukrytých poselství všude kolem sebe.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  107  108  109  110    111    112  113  114  115 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »