Pel-mel


« strana 111 »

Kdo má v poměru k tělu největší mozek?


Je sobota, kterou jsem svého času nazýval svým sanitárním dnem, ačkoli v současnosti nabývám pocitu, že tím sanitárním dnem je pro mě každý den v týdnu. Přesto si však myslím, že zrovna ten dnešní se hodí k tomu, abychom si jednoznačně řekli, kdo má v poměru k tělu největší mozek. Nejdříve si však na tu otázku zkuste odpovědět sami a vyberte si jednu z těchto možností:

a) sloni
b) delfíni
c) mravenci
d) lidé
e) politici

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Podprahová poselství


Všímejte si ukrytých poselství všude kolem sebe.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Panovačnost (v nás)


Vraťme se k Malému princi, tomu dítěti v nás. Malý princ se vydal na kosmickou cestu, aby navštívil malé planety, asteroidy, a setkal se s jejich podivnými obyvateli. Tito obyvatelé nepředstavují nějaké panoptikum bizarních případů pro zasmání, ve skutečnosti reprezentují různé aspekty naší vlastní "stínové osobnosti".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Gorila


Z čeledi hominidé jsme tady už měli lidi a šimpanze. Dnes si něco povíme o gorilách, mírumilovných vegetariánech. Gorily jsou největší žijící primáti a mnohé z jejich života bylo dlouho obestřeno tajemstvím. Teprve nedávno se zjistilo, že gorily používají nástroje - kameny jako kladivo, listy jako ubrousky a klacky, kterými měří hloubku vody.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Krása a děs a naopak


Hildegarda z Bingenu, desáté dítě z jedné německé šlechtické rodiny z 12. století, platí v poněkud prořídlých řadách spisovatelek za tak trochu filosofku. Její názory však nemají zrovna filosofické kořeny: už v dětství totiž zakoušela velmi jasná a krásná "vidění". Jedním z prvních bylo vidění krávy von Bingenových, jak rodí tele. To bezbranné zvíře viděla velice zřetelně: "bílé... s různobarevnými skvrnami na čele, nohou a na hřbetě". Když se pak její předtucha naplnila, užaslá matka své dcerce novorozené tele věnovala. Po dalším vidění, to bylo Hildegardě osm, následovala další odměna - rodiče ji poslali do místního kláštera, kde strávila zbytek života.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Šimpanz


Někdy téměř v půli února jsem zde s pomocí Johna Lloyda a Johna Mitchinsona zanechal drobnou informaci o opicích. Jednou z nadčeledí tohoto infrařádu jsou hominoidi, kteří se dělí na dvě čeledi, gibonovití a hominidi (hominidé), k nimž patří orangutani, gorily, šimpanzi a lidé. Dnes si tak trochu posvítíme na šimpanze.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Májová noc májová


Pro dnešní prvomájový den jsem připravil jakési téměř dětské "leporelo" z útržků mých starších básniček.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  107  108  109  110    111    112  113  114  115 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »