Pel-mel


« strana 110 »

Nový světový řád


Po Luciferovi a Andělech a démonech z knížky Simona Coxe, která se zabývá románem Dana Browna Andělé a démoni, jsem se rozhodl, že bych dnes přišel z téže knížky s něčím trochu tvrdším - čímž je, jak praví název, tzv. Nový světový řád. Ve výše zmíněném románu jsou údajně znovuvzkříšení ilumináti vylíčeni jako organizace odhodlaná vybudovat nový světový řád. Pojďme se tedy na to podívat:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Neurotický lampář


"Je blázen ten, kdo si vyláme zuby na minulosti. Vždyť je to žulový kvádr a je dokonán. Přijímej den tak, jak jsi jej dostal darem, a nepotýkej se s něčím, co nelze vrátit." - Saint-Exupéry

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Delfín (Dejte nám pokoj)


Ze zvířecí galerie Johna Lloyda a Johna Mitchinsona jsme tady naposledy měli miniaturního tvorečka (želvušku), který je však obdarován takřka nesmrtelností. Pro dnešní sobotní oddychový den jsem z téže galerie vybral tvora na poněkud jiné úrovni - jak velikostí, tak intelektem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Emocionální zahrada


Cítil jsem se emocionálně zcela vyčerpaný, když tu mi do oka padla knížka Pět Tibeťanů... od Arnolda H. Lanze, z níž jsem před nějakým časem na NČ dodal dva příspěvky: Dlouhá léta bez potíží a nemocí a Nedoporučované potraviny. Jal jsem se jí opět listovat a téměř okamžitě jsem narazil na krátkou úvahu z třetí části Zdravý citový život. Ta úvaha se kupodivu jmenuje Emocionální zahrada, a tak se s vámi o ni podělím:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Andělé a démoni


Před pár dny jsem tady zmínil knížku od Simona Coxe, která se zabývá věhlasným románem Dana Browna Andělé a démoni. Autor v ní sestavil abecední seznam pozoruhodných postav, předmětů, staveb, tajných spolků, bájí a jevů, které se v onom románu vyskytují, některé z nich uvedl na pravou míru a všechny doplnil zajímavými informacemi. Na úvod jsem přišel s minikapitolou o Luciferovi, a k některým dalším se ještě vrátím. V úvodu knížky Simon Cox píše:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Želvuška


Ve zvířecí galerii od Johna Lloyda a Johna Mitchinsona jsem narazil na pozoruhodného živočicha, který je sice miniaturní, ale má jednu téměř neuvěřitelnou vlastnost. Želvušky (Tardigrada) jsou nejhouževnatější živočichové na Zemi, a když je vypustíte do vesmíru, tak se jim nic nestane. Dokáží totiž přežít téměř všechno, a když jde do tuhého, tak si klidně upadnou do mrtvolné nehybnosti a obživnou, až se ty okolní podmínky zase vylepší.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 40         


Lucifer


Bestseller Dana Browna Andělé a démoni vzbudil po celém světě nebývalou pozornost. Na to, aby byl pustou myšlenkou, totiž vypadal až příliš věrohodně. Kdo se má ale vyznat v tom, co je čistá pravda a co jen spisovatelova fikce? A právě v tom se nám pokouší knížka Simona Coxe udělat jasno a o těch "nejskutečnějších skutečnostech" nám na svých abecedně řazených stránkách přináší spoustu zajímavých informací. První z těch abecedně řazených minikapitol, která mi padla do oka, se jmenuje, jak jinak, Lucifer.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  106  107  108  109    110    111  112  113  114 . . . . . . . . . .  151  152  153  154  155   »