Pel-mel


« strana 106 »

Bayerisch Eisenstein a Frankenstein


Jak už u mne bývá zvykem, tak i tahle reportáž z šumavské výpravy se zvrhne v na první pohled zcela nesouvisející zadumání.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Šumavská cesta kolem mé hlavy


Třetí den na Šumavě (vlastně druhý, protože ten první byl pouze ubytovací) byl fyzicky velmi náročný. Navštívili jsme Železnou Rudu, a nedaleko od ní se vydali na pěší túru k Černému jezeru. Někde po cestě bylo také Čertovo jezero, ale našim zrakům zůstalo neviditelné. K podrobnostem z této výpravy se vrátíme později. Dnes tedy o něčem jiném, k čemuž mě tato výprava inspirovala.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Šumavské blýskání


Šumavu jsem za podobným účelem navštívil čtyřikrát. Ve všech případech se však jednalo o její západní část, v jednom to dokonce bylo na hranici s Českým lesem, v okolí Maxova.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Moucha - Sultán spermatu


Tento hmyz je mezi lidmi asi dost málo oblíbený, přesto si však dovolím s ním zahájit nastávající šumavskou anabázi. Mezi nejmenší rod tohoto hmyzu patří drosophila, česky octomilka, lidově nazývaná banánová, octová či ovocná muška. Dříve než přistoupím k pojednání mých oblíbených popularizátorů nápravy všeobecné nevědomosti Johna Lloyda a Johna Mitchinsona o mouše, předkládám následující kvizovou otázku: Kolik měří spermie samečka druhu Drosophila bifurca?

a) 15 mikrometrů
b) půl milimetru
c) 23.5 milimetrů
d) 0.5 centimetrů
e) přes 5 centimetrů
f) půl metru

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Ztráta identity


Jedna z nejhorších věcí, která nás může potkat, je, když se ztratíte. Nemyslím někde na ulici, v lese či poušti, ale v sobě - když ztratíte sami sebe.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Pijavice (barometr, který kouše)


V souvislosti s tímto živočichem vás žádným kvizem trápit nebudu. Není třeba se na nic ptát, protože kdo si s tímto tvorem neumí poradit, tomu ublíží, a kdo umí, toho vyléčí. Nechme však těch srandiček, předávám slovo jedněm z mých nejoblíbenějších popularizátorů nápravy všeobecné nevědomosti, Johnu Lloydovi a Johnu Mitchinsonovi:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Egyptské náboženství


Po Andělském hradu mě v knížce Simona Coxe Andělé a démoni - fakta zaujala minikapitola, která se týká egyptského náboženství a obsahuje velmi zajímavou myšlenku, jež dává toto náboženství do souvislosti s Ježíšem Kristem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  102  103  104  105    106    107  108  109  110 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »