Pel-mel


« strana 109 »

Ilumináti II


Před jeden a půl rokem jsem zde představil ilumináty v podání Thoma Burnetta a Alexe Gamese. Hlavní dějová linie románu Dana Browna Andělé a démoni se vine kolem spiknutí iluminátů proti katolické církvi. Beru si tedy opět do rukou knížku od Simona Coxe, která se zabývá převážně právě tímto románem, a přecházím na minikapitolu věnovanou iluminátům.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 31         


Obelisky


Nadešel čas, abych se z Bologne přesunul zpět do Prahy. V Bologni to bylo zajímavé, na konferenci jsem potkal pár starých známých z nejrůznějších končin světa, hezky jsem si popovídal, málem jsem se v tom vedru vypařil, no a teď se chystám vyrazit letecky přes Mnichov do své pražské ubikace. Na předchozí informaci o Bologni doufám ještě navážu, ale dnes bych se s pomocí knížky od Simona Coxe zase přesunul do Říma. Zaujaly mě tam totiž staroegyptské obelisky, protože mi přišly tak nějak podobné věžím, které se nacházejí v Bologni, a o nichž jsem se tady zmínil posledně. Obrázek u předchozího uvítání z Bologne představuje její nejznámější symbol - dvě věže, nižší (41 m) se jmenuje Garisenda, vyšší (98 m) se jmenuje Asinelli. A teď si tedy povězme něco o staroegyptských obeliscích.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Bologna


Vyzkouším si na novém NČ první příspěvek. Bude krátký a vzhledem k mé současné lokalizaci bude o Bologni. Nečekejte nic světoborného, ještě na žádné konferenci, a byla jich pěkná řádka, jsem se necítil tak znavený.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Santa Maria del Popolo


Můj odlet do Bologne (Boloně) se blíží kvapným krokem. Co ještě stihnu na starém NČ, to zatím netuším, ale moc už toho nebude. Vrátím se posledního dne v červnu, kdy je ohlášen konec bloguje. Nový NČ se zdá být ještě ne zcela dokončen a nevím, kdy bude zprovozněn. V nejbližší době mohou nastat výpadky, ale až se vrátím z Bologne, vše napravím, už jenom proto, že budu mít víc času. Dnes však budu pokračovat v exkurzi do Itálie. Stejně jako posledně však nezamíříme do Bologne, ale do Říma.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Gian Lorenzo Bernini


Na úvod exkurze do Itálie (viz Proměna) jsem si z knížky Simona Coxe vybral minikapitolu, která se zaobírá Gian Lorenzo Berninim, který v románu Andělé a démoni představuje velmi důležitou historickou postavu. Gian Lorenzo Bernini (též Giovanni Lorenzo nebo Gianlorenzo) byl vynikajícím sochařem, malířem a architektem, jemuž Řím děkuje za mnohé z vrcholných uměleckých pokladů. Bernini je také autorem pamětihodností, mezi nimiž Robert Langdon s Vittorií Vetrovou putuje městem, pátraje po zmizelých kardinálech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Hyena (Dámy v čele klanu)


A je tady zase sobotní oddychový den, v mém případě někdy tzv. sanitární den, a tak bychom mohli opět navštívit zoologickou galerii Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Posledně tady byl podivuhodně inteligentní delfín, avšak vzhledem k tomu že mé sanitární dny na starém Neviditelném čertovi pozvolna končí (příští sobotu odlétám, což zřejmě sanitární moc nebude, další přilétám, což asi také ne, no a tu další už možná budu trávit na novém Neviditelném čertovi), tak si myslím, že bychom si dnes mohli něco povědět o hyenách  angel

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Disonance jednodolarových dobrovolníků


Už jsem tady nějakou dobu nic zcela vlastního nestvořil. Čerpám z knížek, informace, které mě zaujmou, zpracuji, přiměřeně zkrátím a upravím na míru NČ, a tu a tam je doplním informací odjinud či svoji poznámkou. Jsem pod jistým profesionálním tlakem a do toho se ještě přimíchalo něco soukromého. Ani dnes to nebude jiné. Pokoušel jsem se napsat nějakou báseň či úvahu, ale mé myšlenky jdou šejdrem. A tak jsem si opět otevřel Hrátky s myslí od Martina Cohena, a můj zrak dopadl na jednodolarové dobrovolníky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  105  106  107  108    109    110  111  112  113 . . . . . . . . . .  151  152  153  154  155   »