Pel-mel


« strana 104 »

Obrácené brýle


Každý z vás se už nejspíš někdy na svět kolem sebe díval vzhůru nohama. Kdo neumí stojku, tak si jistě dokáže najít řadu jiných způsobů, jak této polohy dosáhnout. Někdy je k tomu přinucen, aniž by potom toužil. V každém případě je však každému jasné, že se na svět dívá vzhůru nohama. V přeneseném slova smyslu však ne každý může tušit, že se na svět dívá vzhůru nohama - a zároveň nemusí tušit, že když se postaví na hlavu, tak vidí svět takový, jaký skutečně je.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Které město je největší na světě?


Po vyčerpávajícím zpracování trilogie o fenoménu UFO a s ním spřízněných efektů, jako jsou třeba divoženky či lesní víly, vám dnes předhodím poměrně lehounký kviz, ba přímo kvíz, po němž bude následovat krátké vysvětlení jeho správné odpovědi. Otázka zní: Které město je na světě největší?

a) Mexico City
b) São Paulo
c) Mumbai
d) Honolulu
e) Tokio

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) III


Blízká setkání třetího druhu, zmíněna ve druhé části, nicméně mnoho výzkumníků UFO považuje za cosi, co budí více pochybností než ostatní kategorie pozorování a co je prý možná koneckonců zcela subjektivní. K takovému názoru možná přispěl zejména obsah komunikace s posádkami UFO, který je téměř ve všech těchto zprávách podobný. Ufonauti varují lidstvo před dalším používáním atomových bomb a dalším válčením.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) II


Na závěr první části  byla zmíněna zpráva Robertsonova výboru, která doporučovala vysvětlovat UFO veřejnosti jako přirozené jevy na obloze. Avšak zatímco se tajné služby snažily minimalizovat jakoukoli možnost znepokojení obyvatelstva, samy byly na nejvyšší míru znepokojeny, čím více se o povaze fenoménů UFO dovídaly ze zpráv přístupných jen jim. Dokážeme si představit, že si byly až příliš dobře vědomy potenciálního nebezpečí tak cizorodého jevu, rozpoutávajícího zvláštní touhy a fantazie; s fascinací tímto jevem měli asi co dělat i sami jejich pracovníci, mezi nimiž byli někteří z nejkvalifikovanějších a nejlépe placených vědců národa.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) I


O mimozemšťanech a jejich případné návštěvě naší planety, včetně zvláštního jevu UFO (neidentifikovaného létajícího předmětu), zde již bylo poměrně dost pojednání. Převážná většina z nich se dá najít v Populárně naučném koutku a Astronomickém koutku a mnohé zní dost pesimisticky. Buď jsme ve vesmíru sami, anebo nejsme, ale ostatní na vyšší civilizační úrovni o nás nejeví zájem, a na té nižší se k nám nemají šanci dostat. Pojďme se tedy na to znovu podívat z poněkud jiné stránky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


K lepšímu životu stačí občas jen mozek a dobrá vůle


Nedávno jsem točil videoblog o zbytečném formalismu, který nás tu až přečasto brzdí. S geniální ukázkou byrokratické blbosti se předvedla minulý měsíc plzeňská věznice. Vyhodila z vězení drogového dealera, který si přišel odsedět desetiletý trest. Proč? Měl propadlý pas. Je třeba říct, že už to, že člověk nastupuje desetiletý trest dobrovolně, je zázrak. Ten zbytek historky je spíš ukázkou nebetyčné hlouposti, lajdáctví a neprofesionality.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 1         


Tváře doby kamenné


Valná část příslušníků dnešní konzumní společnosti už přírodu kolem sebe vnímá jen sporadicky nebo vůbec. Přichází tak o něco velmi podnětného, ztrácí kontakt s přírodou a tím pádem se svou vlastní podstatou. Těm, kteří jsou schopni přírodu stále ještě vnímat, jistě neuniklo, že některé skalní útvary mají podobu lidské tváře. Jedna kapitola (Tváře doby kamenné) v knížce Naše duše může létat od Marco Bischofa (viz Síť rituálních komunikačních center v magickém ozvučném poli?) se touto tématikou zabývá velmi zajímavým způsobem. Podstatou této kapitoly je kultura velkých skulptur, k čemuž se možná ještě dostanu. Dnes bych zde reprodukoval pouze úvodní část, která se nazývá Vidět všude tváře:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  100  101  102  103    104    105  106  107  108 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »