Pel-mel


« strana 105 »

Binturong - Přivoň si k mému popcornu


Ze zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona jsme tady naposledy měli velbloudy. Tenhle týden se končí srpen, a tak si myslím, že by to chtělo něco ještě exotičtějšího. Což takhle dát si binturonga? Nemyslím k jídlu, ale jako průvodce posledním srpnovým týdnem. V tom je totiž binturong neskonale šikovný, neboť je vybaven chápavým chlupatým vodítkem, a navíc ještě skvělým voňavým parfémem. Ještě než si s binturongem vyjdeme na procházku, předkládám následující kvizovou otázku. Čím binturong nepohrdne?

a) buchtami
b) bonbony
c) zralými banány či mangy
d) koktejly
e) jablečnými koláči

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Vidění sv. Terezie


Týden uplynul a zase je tu neděle se svým rozjímáním. Rozhodl jsem se, že s pomocí knížky Simona Coxe navážu na předchozí povídání o sv. Bedovi povídáním o sv. Terezii. Co mě na sv. Terezii tak zaujalo? Zkuste si to v tom textu najít.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Beda Venerabilis


Pro dnešní nedělní rozjímání jsem připravil krátké povídání z knížky Simona Coxe, v níž rozebírá Bestseller Dana Browna Andělé a démoni. Z této knížky jsem tady citoval už několikrát, viz hned první zmínka Lucifer. Povídání se zaobírá svatým Bedou Venerabilis nebo též Bedou Ctihodným, benediktinským mnichem v klášteře sv. Petra v Monkwearmouthu v severní Anglii. Co mě na sv. Bedovi tak zaujalo? Zkuste si to v tom textu najít.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Myšlenky jsou jako malé děti


Dokončení pohádky o Děsivěnce mě natolik vyčerpalo, že jsem se pokusil ve své knižní sbírce vyhledat nějaké uklidnění, odpočinutí a dobití svých energetických duševních zdrojů - a do oka mi padla knížka Pět Tibeťanů... od Arnolda H. Lanze, z níž jsem před nějakým časem na NČ dodal tři příspěvky: Dlouhá léta bez potíží a nemocí, Nedoporučované potraviny a Emocionální zahrada. Pokud si kliknete na ten třetí, tak vám hned v perexu jistě neujde, že zcela stejně jsem k němu došel, jak docházím teď k tomu čtvrtému. A ještě poznámka k Děsivěnce: Napsal jsem ji už den předtím v kavárně Satori. Její konec byl však takový neurčitý, takže jsem ho den poté začal vylepšovat. Nejdříve mě napadaly velmi děsivé konce, ale nakonec jsem se slitoval a přivolal Neděsivěnku. A teď k těm myšlenkám:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Velbloudi


Léto se nám začíná opět oteplovat, koncem týdne by se teploty měly vyšplhat až téměř ke třicítce, a tak mě napadlo, že bychom si mohli povědět něco o velbloudech, korábech pouště. Jen tak mimochodem, prvního či druhého srpna mi můj nejoblíbenější vrátný naší instituce oznámil, že ve vzduchu už cítí podzim. Myslím, že to trochu uspěchal. A teď tedy k velbloudům. Jako rozcvičku předkládám dvě kvizové otázky.

 

Co si velbloudi ukládají v hrbech?                 

Odkud pocházejí velbloudi?             

 

a) resveratrol

 

a) ze Sibiře

b) písek b) ze Severní Ameriky
c) vodu c) ze Střední Asie
d) tuk d) ze Severní Afriky
e) buchty s mákem               e) z Patagonie

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Hélios a Poseidón


Po návratu z šumavských hor se cítím tak nějak uondán a docela bych si teď odpočinul někde u moře, jenže musím do práce. Snad to tam vydržím, a když ne, tak si vezmu další dovolenou a zkusím si odpočinout alespoň u nějakého českého jezírka nebo přehrady. Napadají mě kupříkladu Slapy a Nová Rabyně, kde jsem kdysi slyšel něco o Eldoradu. Zcela namátkou jsem z hromádky knížek vybral Andělé a démoni - fakta od Simona Coxe (naposledy zde z ní bylo Egyptské náboženství) a do oka mi padlo pojednání o Héliovi a Poseidónovi, přičemž ten druhý souvisí s mořem:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Bayerisch Eisenstein a Frankenstein


Jak už u mne bývá zvykem, tak i tahle reportáž z šumavské výpravy se zvrhne v na první pohled zcela nesouvisející zadumání.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  101  102  103  104    105    106  107  108  109 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »