Pel-mel


« strana 108 »

Albatros


V testu Má tři nejoblíbenější zvířata jsem vyjmenoval kočku, kocoura a myš. Faktem však je, že mezi mé nejoblíbenější zvířecí tvory patří také ptáci. Hned prvním tvorem uvedeným v zoologické knize Johna Lloyda a Johna Mitchinsona je albatros. Než zde přetlumočím, co o něm tito pánové říkají, položím následující kvizovou otázku: Jak dlouho může Albatros létat bez přistání?

a) deset dní
b) deset týdnů
c) deset měsíců
d) deset let.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Má tři nejoblíbenější zvířata


Je tady sobotní sanitarium a mě napadlo, že jsem už nějakou dobu nenahlédl do knížky Martina Cohena, která se zabývá zajímavými hrátkami s myslí. Tak tady je další z nich, při níž se pomocí představivosti můžete pokusit zjistit alespoň něco o tom, jak funguje vaše podvědomé myšlení. Na první pohled se zdá, že bude stačit vyjmenovat tři nejoblíbenější zvířata. Abyste ale z toho testu vytěžili co nejvíc, na papír si také zapište, proč jsou to právě ona. Až to budete mít, otevřete si celý článek a přečtěte si, jak to funguje.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Vítejte v hotelu Nekonečno


Před skoro dvěma lety jsem na Neviditelného čerta přišel s povzbudivou informací, že si zrovna čtu knížku od Johna D. Barrowa, která se příznačně nazývá Kniha o nekonečnu (viz Dum spiro, spero). Zrovna jsem se učil dýchat, ale už jsem si to namířil přímo do nekonečna a zároveň jsem prohlásil, že až budu na konci knížky o nekonečnu, dám vědět. Všechno se však vyvíjí jinak, než jak si to plánujeme, tu knížku jsem někam zahrabal a až téměř po dvou rocích jsem na ni zase narazil. Zaujala mě kapitola, která se jmenuje Vítejte v hotelu Nekonečno, takže vás s ní trochu seznámím, přičemž do toho budu různě a podnětně zasahovat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Pavouk


Cyrila a Metoděje spolu s Mistrem Janem z Husi máme za sebou, a červenec spolu s létem se zvolna začínají ubírat ke svým vrcholům. Přemýšlím o tom, kam se vypravím, kterými lesy se budu procházet, abych se pokochal letní jurodivostí, a kde si zaplavu na znak, abych se mohl v poklidu dívat na obláčky klidně plující po modré letní obloze. Teď si však do rukou beru zde již profláknutou knížku o zvířátkách od Johna Lloyda a Johna Mitchinsona, abych se zapletl do pavoučích sítí.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Svobodní zednáři


Podle Roberta Langdona se do organizace, kterou známe pod názvem Řád svobodných zednářů, uchýlili někteří ilumináti v době, kdy byli ze strany církve vystaveni pronásledování. Langdon se též zmiňuje, že touto podvratnou cestou se do svobodného zednářství propašovaly cíle, které ilumináti sledovali, například zničení katolické církve. Abychom pochopili, jak se tento nápad mohl do Andělů a démonů dostat, je nutné se s bratrstvem svobodných zednářů seznámit podrobněji.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


O mužích a ženách


Byly doby, a není to tak dávno, kdy jsem tento den nazýval dnem sanitárním. Tenkrát, a není to tak dávno, vše běželo podle nějakého plánu, jehož smysl jsem sice tušil jen velmi mlhavě, většinou jsem se tím však vůbec nezabýval. Zkrátka hezky to běželo podle předem vyhloubených časoprostorových drážek. No a teď stojím na hladké, lehce zkřivené ploše, a nevím kudy kam.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Mistr Jan Hus


A máme tady druhý ze dvou po sobě jdoucích červencových svátků. Včera jsme slavili Cyrila a Metoděje, dnes Mistra Jana Husa. Proč zrovna dnes? Inu, protože v tento den byl v roce 1415 upálen v Kostnici. Dnešní den bych tudíž věnoval velice krátké úvaze, která se svým způsobem týká Mistra Jana Husa.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  104  105  106  107    108    109  110  111  112 . . . . . . . . . .  151  152  153  154  155   »