Pel-mel


« strana 107 »

Šumavské blýskání


Šumavu jsem za podobným účelem navštívil čtyřikrát. Ve všech případech se však jednalo o její západní část, v jednom to dokonce bylo na hranici s Českým lesem, v okolí Maxova.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Moucha - Sultán spermatu


Tento hmyz je mezi lidmi asi dost málo oblíbený, přesto si však dovolím s ním zahájit nastávající šumavskou anabázi. Mezi nejmenší rod tohoto hmyzu patří drosophila, česky octomilka, lidově nazývaná banánová, octová či ovocná muška. Dříve než přistoupím k pojednání mých oblíbených popularizátorů nápravy všeobecné nevědomosti Johna Lloyda a Johna Mitchinsona o mouše, předkládám následující kvizovou otázku: Kolik měří spermie samečka druhu Drosophila bifurca?

a) 15 mikrometrů
b) půl milimetru
c) 23.5 milimetrů
d) 0.5 centimetrů
e) přes 5 centimetrů
f) půl metru

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Ztráta identity


Jedna z nejhorších věcí, která nás může potkat, je, když se ztratíte. Nemyslím někde na ulici, v lese či poušti, ale v sobě - když ztratíte sami sebe.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Pijavice (barometr, který kouše)


V souvislosti s tímto živočichem vás žádným kvizem trápit nebudu. Není třeba se na nic ptát, protože kdo si s tímto tvorem neumí poradit, tomu ublíží, a kdo umí, toho vyléčí. Nechme však těch srandiček, předávám slovo jedněm z mých nejoblíbenějších popularizátorů nápravy všeobecné nevědomosti, Johnu Lloydovi a Johnu Mitchinsonovi:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Egyptské náboženství


Po Andělském hradu mě v knížce Simona Coxe Andělé a démoni - fakta zaujala minikapitola, která se týká egyptského náboženství a obsahuje velmi zajímavou myšlenku, jež dává toto náboženství do souvislosti s Ježíšem Kristem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Kterou největší věc dokáže spolknout plejtvák obrovský?


Je pátek, jurodivé bytosti mají svátek, červenec se nám nachýlil do poslední dekády, počasí se nám brzy uchýlí zpět k létu... Není to zkrátka vhodný okamžik dát si k tomu takový malý kviz? Otázka, na kterou se můžete pokusit odpovědět, se skví v názvu tohoto pel-mel mudrování a zde je několik možností, ze kterých si můžete jednu vybrat. Jurodivým bytostem dodávám, že pouze jedinou, víc není povoleno. Takže:

a) obrovskou houbu
b) sportovní letadlo
c) malé rodinné auto
d) námořníka
e) grapefruit

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Andělský hrad


V minikapitole o iluminátech z knížky Simona Coxe Andělé a démoni - fakta (viz Ilumináti II) se hovoří o známé pamětihodnosti, která se nazývá Andělský hrad (Castel Sant'Angelo). Tato majestátní stavba na břehu Tibery asi jen sotva byla doupětem iluminátů, jak se dočteme v románu Andělé a démoni, rozhodně však má za sebou velmi pestrou minulost a v každém případě sloužila mimo jiné jako vězení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  103  104  105  106    107    108  109  110  111 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »