Pel-mel


« strana 103 »

UFO a mimozemšťané


V poslední sérii týkající se mimozemšťanů (první část, druhá část, třetí část), jsem se k celé této problematice vyjádřil poněkud stroze. Dnes bych se to pokusil poněkud rozšířit o svou čerstvou hypotézu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Společnost na práškách a kdoví, na čem ještě


Pro dnešní den jsem chtěl vyhlásit pauzu. Uvědomil jsem si, že, ač jsem se o to snažil, nejsem novinář, ale pouhý blog(g)er. (Považte, jak skromně jsem se ohodnotil.) I když Neviditelný čert je něco jako můj blog, nikdy jsem zde nechtěl vystupovat sólově, a tak se tu a tam objevují i jiní autoři, což jsem si vždycky přál. Pauza dnes sice bude, ale ne až tak úplně, poněvadž si tak trochu zabloguji.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Obrácené brýle


Každý z vás se už nejspíš někdy na svět kolem sebe díval vzhůru nohama. Kdo neumí stojku, tak si jistě dokáže najít řadu jiných způsobů, jak této polohy dosáhnout. Někdy je k tomu přinucen, aniž by potom toužil. V každém případě je však každému jasné, že se na svět dívá vzhůru nohama. V přeneseném slova smyslu však ne každý může tušit, že se na svět dívá vzhůru nohama - a zároveň nemusí tušit, že když se postaví na hlavu, tak vidí svět takový, jaký skutečně je.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Které město je největší na světě?


Po vyčerpávajícím zpracování trilogie o fenoménu UFO a s ním spřízněných efektů, jako jsou třeba divoženky či lesní víly, vám dnes předhodím poměrně lehounký kviz, ba přímo kvíz, po němž bude následovat krátké vysvětlení jeho správné odpovědi. Otázka zní: Které město je na světě největší?

a) Mexico City
b) São Paulo
c) Mumbai
d) Honolulu
e) Tokio

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) III


Blízká setkání třetího druhu, zmíněna ve druhé části, nicméně mnoho výzkumníků UFO považuje za cosi, co budí více pochybností než ostatní kategorie pozorování a co je prý možná koneckonců zcela subjektivní. K takovému názoru možná přispěl zejména obsah komunikace s posádkami UFO, který je téměř ve všech těchto zprávách podobný. Ufonauti varují lidstvo před dalším používáním atomových bomb a dalším válčením.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) II


Na závěr první části  byla zmíněna zpráva Robertsonova výboru, která doporučovala vysvětlovat UFO veřejnosti jako přirozené jevy na obloze. Avšak zatímco se tajné služby snažily minimalizovat jakoukoli možnost znepokojení obyvatelstva, samy byly na nejvyšší míru znepokojeny, čím více se o povaze fenoménů UFO dovídaly ze zpráv přístupných jen jim. Dokážeme si představit, že si byly až příliš dobře vědomy potenciálního nebezpečí tak cizorodého jevu, rozpoutávajícího zvláštní touhy a fantazie; s fascinací tímto jevem měli asi co dělat i sami jejich pracovníci, mezi nimiž byli někteří z nejkvalifikovanějších a nejlépe placených vědců národa.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


UFO (Mimozemšťané, davová psychóza, spiknutí nebo přírodní jev?) I


O mimozemšťanech a jejich případné návštěvě naší planety, včetně zvláštního jevu UFO (neidentifikovaného létajícího předmětu), zde již bylo poměrně dost pojednání. Převážná většina z nich se dá najít v Populárně naučném koutku a Astronomickém koutku a mnohé zní dost pesimisticky. Buď jsme ve vesmíru sami, anebo nejsme, ale ostatní na vyšší civilizační úrovni o nás nejeví zájem, a na té nižší se k nám nemají šanci dostat. Pojďme se tedy na to znovu podívat z poněkud jiné stránky:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  99  100  101  102    103    104  105  106  107 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »