Pel-mel


« strana 93 »

Lidé ve dvojím balení


Po relativně dlouhé době se opět vracím k chybám v matrix, o nichž píše Grazyna Fosarová a Franz Bludorf. Svou včerejší předjarní poetickou vsuvku jsem zakončil konstatováním, že jsem potkal sám sebe. Byla to samozřejmě básnická nadsázka, nicméně mě napadlo, jak bych se cítil, kdybych skutečně, tedy fyzicky, potkal sám sebe, kdybych potkal svého dvojníka, ne napodobeninu, ale skutečného dvojníka. Co si o tom myslí výše zmínění autoři níže zmíněného zdroje, z něhož jsem tady naposledy dával V časoprostorovém vakuu - Kroky do nicoty (s fyzikálním pozadím), předkládám se svými poznámkami. Poznámky autorů jsou jednoznačně označeny.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Chobotnice - Samá ruka samá noha


Pro dnešek jsem z hlubin zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona vylovil jeden velmi neobyčejný exemplář, přičemž valná část informací, jimiž tento exemplář bude doprovázen, by se dala zařadit do erotického šuplíku. Doufám, že samci lidského druhu si z tohoto exempláře nevezmou příklad; zároveň se však domnívám, že některé samice lidského druhu po erotických schopnostech tohoto exempláře bez jakéhokoli zaváhání a neprodleně zatouží.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Telekineze, poltergeist a plazma II


Druhá část bude věnována už jenom plazmatu. V této souvislosti bych chtěl upozornit, že fyzikální plazma, ionizovaný plyn, je rodu středního, zatímco biologické plazma, krevní plazma, je rodu ženského. To fyzikální se skloňuje stejně jako třeba téma, dogma nebo kóma, tj. bez plazmatu či v plazmatu stejně jako bez tématu, dogmatu či v kómatu, zatímco v biologii se všechno odehrává bez plazmy či v plazmě. Zaznamenal jsem, že autor níže uvedeného zdroje v tom občas měl tak trochu hokej. Ale to se stává, obzvláště když uvážíme, že v prvním pádu je to v obou případech to i ta plazma; důležité však jsou informace, myšlenky, dedukce atd.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 22         


Telekineze, poltergeist a plazma I


Po nějaké době se opět vracím ke knížce od Karla Wágnera, z níž se tady naposledy objevili Magnetičtí lidé. Dnešní pojednání je z kapitoly Kde (ne)zůstává rozum stát. Nejdříve se podíváme na akustické jevy, jež doprovází telekinezi, a potom se na scéně znovu objeví plazma (Spontánní samovznícení člověka a plazmoidy).

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


PŠM


PŠM je zkratka, jež v dobách takzvaného totáče ve vojenském kolektivu znamenala "politické školení mužstva". Zajímavé je, že se to netýkalo "ženstva"; tedy ono se to týkalo, ale ženy vojenského střihu se přitom musely tvářit, že jsou muži, samozřejmě také vojenského střihu. Něčemu takovému, jako je politické školení, jsem se tady na Čertovi vyhýbal jako čert kříži. Tedy, ne že by něco tu a tam neprosáklo, ale něco takového, k čemu jsem se odhodlal dnes, zde ještě nebylo viděno ani pod mikroskopem. Citlivější jedince upozorňuji, aby už dále nečetli a ve volných chvílích si radši přeříkali třeba Popeleční preludium. Jak se říká mezi prostým lidem: "bude to hustý".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 19         


Hoacin - Pták se zažíváním krávy


Nadešel čas, abychom se opět porozhlídli po nějakém zajímavém chovanci zvířecí farmy Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Po roztomilých ovečkách, které mnohé z nás svým bekáním přinutily změnit svou loveckou a sběračskou náturu v náturu zemědělskou a následně pak průmyslovou, na řadu přichází chovanec z ptačího oddělení. Tenhle podivuhodný pták, jemuž se anglicky říká hoatzin (Opisthocomus hoazin), se vyskytuje v Jižní Americe, je někdy ptákem kurovitým, jindy patří mezi kukačky. Je to vlastně taková jihoamerická občasná kukačka. S ovcí má společného pouze to, že se také pase, ovšem ne na trávě, ale na listech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


O stupiditě, zlosynech a zlořádech


Ve svém narozeninovém snění jsem ocitoval dvě věty ze souboru mikroesejí od Františka Koukolíka a Martina Dokoupila. Ty dvě věty jsou z eseje Spát… snad že snít a možná se k ní ještě vrátím. Naposledy zde z tohoto souboru byla mikroesej o inteligentních potkanech, pro dnešek jsem vybral něco o lidech, ovšem z trochu jiného soudku mentálního spektra. Bude řeč o stupiditě, což je jedno z nejoblíbenějších Koukolíkových témat, a o zlosynech a zlořádech, tedy o určitém druhu deprivantů, což je také jedno z nejoblíbenějších témat Františka Koukolíka. Doufám, že vás oba či obě mikroeseje dostatečně oblaží, a já se mezitím pokusím ze své "ano i ne" narozeninové oslavy resuscitovat.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  89  90  91  92    93    94  95  96  97 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »