Pel-mel


« strana 94 »

Ovce - Poděkování


Po oslovi přichází na řadu ovce. Původně jsem jí chtěl dát přednost před oslem, poněvadž si to zaslouží, ale osel se zašprajcoval, že tudy cesta nevede. A tak jsem jeho zoufalému hýkání nakonec podlehl. Takže, milé ovce, teď jste na řadě, a hlavně mi tu moc nebekejte, nebo se naštvu a všechny vás spočítám.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 17         


Nový přístup k zacházení se zlostí II


Zlost je většinou okamžitou, ale iracionální reakcí založenou na hnutí mysli. To, co cítíme, do značné míry vychází z toho, co si myslíme. Naše představy o myšlenkových pochodech řidiče z první části mají vliv na to, jak vidíme "skutečnost". Odtud vychází i naše reakce. V tomto případě se domníváme, že záměrem onoho řidiče je ponížit nás, ačkoli zároveň víme, že kráva vůči nám necítí žádnou nevoli, že se prostě chová jako kráva.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Nový přístup k zacházení se zlostí I


Představte si následující scénu. Přijeli jste k nově otevřenému nákupnímu centru někde na okraji města a už deset minut hledáte místo na zaparkování. Nakonec se přímo před vámi rozsvítí zadní světla. Zapnete směrovku a čekáte, až auto před vámi vycouvá. Vtom z protisměru vyjede jiné auto a vyhlédnuté místo vám zabere. Nejenom to, když na něj zatroubíte, řidič vystoupí, ušklíbne se a ukáže vám zdvižený prostředník. Naštve vás to?

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Magnetičtí lidé


Ze svého tlumoku jsem opět vytáhl ne králíka, ale knížku od Karla Wágnera, jež se zabývá poltergeisty ve spojitosti se čtvrtou dimenzí. Pokud vám ti poltergeisti připadají už poněkud nudní, tak vězte, že dnes bude řeč o zcela jiném fenoménu, o lidském magnetismu, jenž může mít dvojí pozadí. Tím prvním by mohla být nějaká šikovná iluzionistická finta ve stylu Davida Copperfielda, za tím druhým se pak skrývá ne zcela probádaný fyzikální jev na povrchu lidské pokožky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Mějte štěstí


Vyhlašuji den čtvrtečního poklidu, jenž je zároveň i posledním dnem lednovým. Do žádných tak náročných pojednání, jako jsou ty o krávě na parkovišti, asymetrii života či o krmení divoké zvěře atd. se pouštět nebudu. Pokud máte pocit, že jsem se přesně před týdnem hned na úvod vyjádřil velmi podobně, tak jste na správné adrese. Ano, čtvrtky jsem momentálně povýšil na poklidné dny. K dosažení absolutního poklidu je zapotřebí mít i kousek štěstí. Jakmile jste smolařem, poklidu nedosáhnete ani v jednom ze sedmi dnů v týdnu. Takže tady je taková nepříliš náročná lekce, jak toho poklidu se štěstím dosáhnout.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Kráva na parkovišti


Jak už to tak často bývá, o víkendu jsem navštívil své oblíbené knihkupectví Academia na rohu Václavského náměstí a Vodičkovy ulice. Do rukou se mi připletla pozoruhodná knížka nevelkého formátu, jejíž název naleznete dole ve zdroji. Knížka pojednává o tom, jak překonat zlost, ba co víc, jak z té zlosti nakonec dospět až k soucitu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Osel - Mléčná viagra


Slovo osel se v přeneseném významu používá jako nadávka, zejména při označení pomalu chápajícího nebo hloupého člověka. Člověk, který se tvrdohlavě zasekne a nehne se z místa, je také někdy označen za osla. Na rozdíl od pomalu chápajících a tvrdohlavě v něčem zaseknutých lidí jsou na tom osli přece jenom poněkud jinak. Byly dokonce i doby, kdy osel byl považován za symbol bohatství, s čímž má možná nějakou souvislost český pohádkový povel "Oslíčku, otřes se!".

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  90  91  92  93    94    95  96  97  98 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »