Pel-mel


« strana 96 »

Vězení vlastního já


V tématice, která v sobě zahrnuje podivuhodné jevy, jako je třeba poltergeist, telepatie, telekineze, levitace, spontánní samovznícení člověka, plazmoidy atd., udělám přestávku. Dnes přicházím s něčím zcela jiným. Před několika staletími se člověk začínal dostávat do vězení vlastního já. Jak a proč k tomu došlo, a kterak se z toho vězení lze dostat? Předávám slovo Martinu Cohenovi:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Spontánní samovznícení člověka a plazmoidy


Vracím se zpět k poltergeistům. To téma mě vážně zaujalo a ve zdroji Karla Wágnera nalézám celou řadu zajímavých podnětů, které neuhýbají z normální vědy, a přesto se jí tu a tam vymykají. Dnes si povíme něco o člověčím samovznícení, což může z hlediska lidské psýchy znamenat cokoli, ale v tomto případě pouze fyzické zpopelnění bez jakýchkoli známých příčin, a pak bude řeč o plazmoidech, což je téma docela blízké mé profesi.

 
Lucifer

Celý článek »

komentářů: 0         


Papoušek - Zábavný společník


Papoušci jsou patrně nejznámější ptáci na světě. Po psech, kočkách a králících jsou nejoblíbenějšími domácími mazlíčky. Téměř všichni papoušci jsou pestrobarevní a tomu leckdy odpovídají jejich jména: lori mnohobarvý, andulka vlnkovaná (původní český název papoušek vlnkovaný), rosela pestrá, amazoňan oranžovokřídlý, kakadu žlutočečelatý, agapornis růžohrdlý, ara hyacintový. Pestré barvy jejich peří vyplývají z toho, že jsou tvořeny jinými typy barviv než u ostatních živočichů.

 
Lucifer

Celý článek »

komentářů: 9         


Řádění poltergeista v carském Rusku


Včera jsem tady na scénu uvedl záhadný jev, jemuž se říká poltergeist, zmínil jsem se, že s tím nějak souvisí katolická církev a naznačil, že ve jmenovaném zdroji se hned na začátku vyskytuje pozoruhodná zpráva o zážitcích jedné ruské rodiny s poltergeistem. Zde je přetlumočený text, jenž se toho týká, žádné komentáře k tomu momentálně přidávat nebudu, každý nechť si udělá vlastní úsudek.

 
Lucifer

Celý článek »

komentářů: 7         


Poltergeist


Šestý den v týdnu, jemuž se česky říká sobota, což zřejmě znamená sabat či v jidiš šábes, je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu věnovaný odpočinku, neskonalému nedělání ničeho. U nás to však je sobota, kterou jsem nazýval sanitárním dnem. Tahle systematičnost však u mě pozvolna vymizela. Kterýkoli den v týdnu může být mým sanitárním dnem, anebo také žádný. Nějak se mi to zkrátka roztříštilo na malá zrníčka kosmického prachu. Přesto si myslím, že tento šestý den v týdnu bych zde nic tak závažného dávat neměl. A tak jsem se rozhodl, že dnešní sabbath věnuji poltergeistům.

 
Lucifer

Celý článek »

komentářů: 6         


Vysvětlete se!


Po středečním pozdně nočním tragikomickém zážitku jsem ve čtvrtek, v době vyjíti tohoto trochu zmateného příspěvku tedy včera, v zoufalství sáhl po knížce Martina Cohena Hrátky s myslí - Jak za 31 dní znovu nalézt cestu k vlastnímu mozku. Naposledy jsem tady z ní přeformuloval něco na téma síla modlitby. Jako bych už tehdy předvídal svoji nedalekou budoucnost, protože ta síla modlitby by se mi teď náramně hodila. V názvu tohoto článku je výzva, abychom se vysvětlili, k čemuž se snad s pomocí Cohena nějak dopídím. Nejdříve však vysvětlím, co ten můj tragikomický zážitek obnášel.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Propaganda V


Čtvrtá část byla zakončena spinovými doktory, no a ta dnešní bude zakončením celé této propagandistické kuchařky v podobě výjimky z pravidla. Nejdříve se však naučme své budoucí cíle řádně vyděsit.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  92  93  94  95    96    97  98  99  100 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »