« strana 214 »

V časoprostorovém vakuu - Kroky do nicoty (s fyzikálním pozadím)

rubrika: Populárně naučný koutek


V předchozí části bylo předloženo několik záhadných příhod o tom, jak může člověk náhle zmizet a popřípadě se někde jinde a třeba i v jiném čase objevit. Některé z těch příběhů mohou být smyšlené či špatným pozorováním překroucené, přinejmenším však ta, která se týká Rudolfa Fenze, působí dost věrohodně a je podložena téměř nevyvratitelnými fakty. Těžko si lze představit, že by si někdo takhle morbidně zašprýmoval. Dnes bych tento jev doplnil některými fyzikálními podklady, jak se to pokoušejí interpretovat autoři Chyb v matrix.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


V časoprostorovém vakuu - Kroky do nicoty

rubrika: Pel-mel


Vracím se ke knížce od Grazyny Fosarové a Franze Bludorfa, která se zabývá chybami v matrix (naposledy tady z ní byla Boží mapa II). Dnešní ukázka chyb v matrix bude navazovat na závěr Zvuky ticha a brány jinam IV, kde jsem slíbil, že se k tomu vrátím někdy příště. To "někdy příště", po více jak půl roce, konečně nastalo.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Něco o lidském mozku

rubrika: Pel-mel


Máme za sebou jeden oslavný a jeden odpočinkový den a je tady opět pondělí, kdy na rozdíl od předchozích dvou dní bude zapotřebí zapojit do procesu také svůj mozek. Škarohlíd by asi poznamenal, že mnozí tu potřebu nepociťují, ale nebuďme škarohlídi a pojďme si něco říci o tom zařízení, bez kterého se v nastávajících pracovních dnech (kulantně řečeno) patrně neobejdeme.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Schizofrenie, deprese a synestézie

rubrika: Populárně naučný koutek


Po náročné oslavě významného státního svátku bychom si měli odpočinout, obzvláště když uvážíme, že neděle je rovněž svátkem, ne však náročné oslavné či pracovní činnosti, ale pracovního klidu. Abyste si toho klidu náležitě užili, vybral jsem z níže uvedeného zdroje tři mikroeseje, jejichž autorem je František Koukolík. První je o schizofrenii, druhá řeší depresi, obojí jistě velmi dobře znáte, a třetí je o synestézii, což je sdružení vjemů dvou nebo více tělesných smyslů; způsob vnímání, kdy původní vjem jednoho smyslu vyvolá vjem smyslu jiného, resp. je k původnímu přiřazen. Přeji příjemné nedělní rozjímání.devil

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Ztracená

rubrika: Vinárna U Čerta


Tenhle příspěvek do vinárny U Čerta jsem asi měl nazvat třeba Skončil další fet nebo Svíčka, protože takhle se jmenují písničky, které zde chci v tuto téměř pozdní noční sanitární chvíli zahrát. Zůstal jsem však u Ztracené, což je název moji nejnovější básničky, kterou jsem nedokončil hned po začátku a možná nikdy nedokončím.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Asymetrie hmoty IV - Věda mezer

rubrika: Populárně naučný koutek


Ve třetí části této série byly představeny základní stavební kameny našeho materiálního světa, jak se k nim dopracovala zatím jediná plně funkční fyzikální teorie v podobě standardního modelu částicové fyziky. Dnes bych na to navázal jedním obecněji pojatým zamyšlením Marcelo Gleisera na téma finální teorie, které se jako červená nit vine prakticky téměř celou Gleiserovou knížkou a které tu už bylo v různých podobách přetřásáno.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Temné svíce

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  210  211  212  213    214    215  216  217  218 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »