« strana 135 »

Clotrimazolky

rubrika: Povídání


Byl pozdní letní večer, venku bylo ještě docela teplo, horko už přece jenom trochu pominulo, a Rouper de Clotrimazol se trmácel metrovým vlakem v kraťasech, dovybaven košilí s krátkými rukávy a sandály. Držel v rukou knížku, jejíž stránky do slova a do písmene hltal, ničeho jiného si nevšímal. Když se blížil ke stanici, na níž měl přestoupit na jiný metrový vlak, zabouchl knížku až tak vehementně, že se mu z ní některá slova a písmena doslova vysypala na podlahu metrového vlaku. Když je sesbíral, tak se vztyčil, aby zamířil k výstupním dveřím vagónu metrového vlaku, a tu mu do oka padla jedna opodál stojící žena. Tím se to všechno začalo. 

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 25         


Televize pro děti a DVD Baby Einstein IV

rubrika: Populárně naučný koutek


Vzhledem k zmatečné diskusi pod třetí části této série o digitální demenci z uvedené knížky Manfreda Spitzera přicházím s předstihem s její poslední části. Následující text jsem s různými úpravami převzal přímo ze zdroje. Přidal jsem k němu pouze jednu zcela vlastní větu, která se týká zodpovědnosti rodičů předhazujících své děti pochybným médiím. Kromě jiného se též dozvíte, proč je v názvu Baby Einstein. Závěr tohoto pojednání může působit až přehnaně drsně, své poznámky však k němu připojovat nebudu. Některé se možná objeví v diskusi, ale pokud se k tomuto tématu budu chtít vyjádřit obšírněji, tak o tom napíši vlastní příspěvek. Poněvadž je Neviditelný čert touto záležitostí už poněkud přeplněn, nejspíš to jen tak hned nebude.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Televize pro děti a DVD Baby Einstein III

rubrika: Populárně naučný koutek


V předchozí části bylo naznačeno, že stejně jako by naše potrava měla vyhovovat našemu trávení, musí také naše duševní potrava vyhovovat našemu duchu. Miminka nesnášejí vepřovou pečeni s knedlíky a kyselým zelím, a proto je krmíme kojeneckou výživou a kaší. Jaká duševní potrava se hodí pro miminka?

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


Jako z porcelánu

rubrika: Pel-mel


Na rozlehlou porcelánku pod modrými kopci jsme se dívali z kuchyňského okna. K továrně patřily dva komíny, které celé dny chrlily černý kouř. Protože jsme o alergii, ekologii a podobných poruchách nové doby nic nevěděli, vadilo nám jen to, že při změně větru padaly saze na prádlo, které se sušilo v zahradě. Naopak jsme jako děti milovali hru, při níž jsme se předháněli, kdo rychleji proběhne skrz kouřový mrak. Ten černý sloup totiž občas padl dolů a plazil se těsně nad loukou. Haldy odpadního materiálu z fabriky (možná se začaly rodit už při jejím vzniku roku 1811) zarůstaly břízami a vytvářely kopečky - ideální místo k hrám. A navíc se na nich dalo najít plno bílých střepů. Střepy na sobě mívaly obtisky s krásnými kvítky, ale také obrázky nevídaných horských stavení se spoustou kytiček - že nejde jen o fantazii, ale že taková místa existují, to jsme v prostředí šedivého chátrajícího městečka netušili. Když se blížily prázdniny, chodili jsme s celou třídou na exkurzi do porcelánky. Příprava výchozího materiálu v dílně plné prachu a špíny nebylo nic, co by nás zaujalo. Ale v malírně jsme rok co rok vídali stejné paní s barvičkami a štětečky. Líbila se nám jejich čistá práce a to, že mohou celé dny vdechovat zvláštní vůně.

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 21         


Světlonošovy víkendové střípky a střepiny 2

rubrika: Pel-mel


Máme tady zase víkend, takže vás musím oblažit zase nějakým nákladem střípků, střepin a podobné drobotiny. Začínám si na to zvykat jako malé děcko na počítačovou střílečku. Tentokrát se s tím však nebudu nijak mazlit. Včera byl totiž pátek třináctého, což je ta nejlepší příležitost, kdy se může dostatečně plodně rozvinout paraskavedekatriafobie nebo též friggatriskaidekafobie (viz Pátek třináctého). Obvykle se tento úkaz vyskytuje pouze jediný den v roce a letos připadl na včerejší pátek, jenž byl zajímavý též tím, že měsíc se nacházel v úplňku a jmeniny v kalendáři slavil Antonín. Ta druhá koincidence může působit dojmem nesourodosti, ale když uvážíme všechny spojitosti a do nich započteme fakt, že svatých Antonínů byla celá řada, tak nám to začíná harmonizovat.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 12         


Televize pro děti a DVD Baby Einstein II

rubrika: Populárně naučný koutek


Kdo nikdy nezažil pocit štěstí, který se dostavuje při fyzickém pohybu (procházky, plavání, lyžování, lezení po stromech či po skalách, a mnoho ještě dalšího), bude po celý život vnímat své tělo doslova jako přítěž, bude proti němu a jeho váze více či méně úspěšně bojovat, a nejenže bude žít kratší dobu, ale především bude i nešťastnější. Nejen naše tělo potřebuje hmotnou potravu, nýbrž i náš duch potřebuje duševní potravu, tj. informace, aby rostl a formoval se. A i zde může špatná potrava natropit mnoho zlého. V první části bylo demonstrováno, jakým způsobem je malým dětem vnucován Junk Food, v této části si ukážeme, kterak to funguje na úrovni duševního „Junk Food“.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 25         


Psychedelická

rubrika: Poetický koutek


(Morfogeneticky nepoetická)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  131  132  133  134    135    136  137  138  139 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »