Pel-mel


« strana 100 »

Akta X sira Arthura Conana Doyla I


Sira Arthura Conana Doyla známe především jako otce nesmrtelného Sherlocka Holmese. Znalci ale vědí, že se aktivně zabýval i výzkumem paranormálních jevů, dokonce byl i členem Společnosti pro (para)psychologický výzkum. Doyle byl praktický lékař a racionálně uvažující člověk, něco jako spiritismus a média ostře kritizoval. Přesto se však k paranormálnu nějakým způsobem dopracoval. Jeho život je se záhadami spjat víc, než tušíme.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Země naplacato či nakulato a včely


Název vás možná trochu zaskočil. Ten začátek by ještě šel, „nakulato“ však kontrola pravopisu odmítla strávit, a k tomu ještě ty včely. Zeptal jsem se tedy kontroly pravopisu, proč může být „naplacato“, ale „nakulato“ už je nepřípustné. Kontrola pravopisu však můj dotaz s neskrývaným opovržením zametla pod monitor. Jako úvod by to stačilo. Nejdříve vás seznámím, jaký tvar měla Země podle lidí ve středověku, no a potom do toho šikovně naroubuji včely.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Fenomén samovznícení II


Jak jsem slíbil, přicházím hned po prvním díle dalšího nahlédnutí na fenomén samovznícení s druhým a posledním dílem. Nejdříve bude demonstrována teorie, k níž ruku v ruce dorazili kriminalisté a vědci, a jež se zdála být definitivním vysvětlením tohoto prachmizerného jevu. Nakonec se však ukáže, že z rukávu lze ještě vytáhnout záhadné modré plameny.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Fenomén samovznícení I


Abych tak nějak odlehčil filosoficky velmi náročná pojednání, zamyšlení a povídání posledních pěti, šesti či sedmi příspěvků, přicházím se samovznícením. Tohle roztomilé téma zde již bylo několikrát nakopnuto, kupříkladu v Spontánní samovznícení člověka a plazmoidy či Telekineze, poltergeist a plazma II, kde naleznete i některé návaznosti na následující text, včetně kulových blesků. Dnes předkládám první díl zase trochu jiného nahlédnutí na tento fenomén. Druhý díl dorazím, až se v sobotu samovznítím.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Dušičková druhá


Uplynul rok, když jsem tady vypustil pohádku Dušičková. Když jsem si ji teď znovu přečetl, pochopil jsem, že takovou pohádku už nikdy nenapíšu. Něco tak mocného, co se ve mně odehrávalo, když jsem ji psal, se už nikdy odehrávat nebude. Jsou věci, které se mohou stát jen jednou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 14         


Bludičky a ohniváci – Světýlka ze Šumavy


Víte, jak vznikla Šumava? Podle jedné pověsti byla Šumava původně úrodnou náhorní rovinou, kde se dařilo jak dobytku, tak obilí. Jedním z jejich obyvatel byl i hospodář, který měl usedlost v místech dnešního Prenetu. Právě on se dostal do sporu s obry, na Šumavě v té době běžně se vyskytujícími. Jednoho dne, když odjel na trh a čeleď byla na polích, vtrhli závistiví obři na statek a začali ho plenit. Sedlák se mezitím vrátil a z trosek svého statku vytáhl čarodějnou knihu, pomocí níž všechny obry proměnil v hory. A tak se z úrodné roviny stala hornatá Šumava. Šumava je velmi podivuhodné místo, plné bytostí, jež se jinde nevyskytují. Do panoptika jejích démonů zcela určitě patří i světelné fenomény, obecně nazývané bludičky.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Kopřiváky a penicilin


Jak spolu souvisí kopřiváky (což je takový druh vojenské uniformy) a penicilin (což je takový antibiotický druh plísně)? Na první pohled patrně nijak. Při hlubším pohledu by se tam však nějaká souvislost možná dala najít. V každém případě jsem je propojil do jednoho celku, z prvního pohledu hlavně proto, že v zde již mnohokráte zmiňovaném zdroji po sobě takto následují.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Roztoč – Neviditelný podnájemník


Je tady pátek, bláznivců svátek, a tak po předchozích, pro někoho asi dost pochmurných příspěvcích, v nichž docházelo k psychickým rejdům téměř smrtelným, někdy až za touto hranicí, přicházím s uklidňujícím příspěvkem odňatým z živočišné galerie Johna Lloyda a Johna Mitchinsona. Řeč bude o takových droboučkých tvorečcích - že je naším okem ani nespatříme, ačkoli bychom měli, protože to někdy může být pozoruhodné - kteří s primárně dobrými úmysly v celých armádách okupují naše příbytky. Najdete je tam prakticky všude, a všude tam pilně pracují, kupříkladu na likvidaci odpadků vaší kůže. Kromě toho, že myslí především na své přežití, tak to s námi zřejmě nemyslí až tak zle. Jenže, jak už to tak bývá, do jejich pracovního procesu se bezskrupulózně zapojí gangy zločineckých parazitů v podobě virů - a tam už přestává legrace. Předávám slovo roztočům:

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Záhadný Karel Hynek Mácha II


Ve druhé části mystického pojednání o Karlu Hynku Máchovi se konečně dozvíte, proč jsem na závěr perexu první části  napsal, že se Mácha nacházel na pomezí dvou různých světů. Ačkoliv zdrojem obou částí je zmíněná knížka od Aleše Česala, v této části se jako druhý zdroj objevuje knížka Daniely Hodrové. Zmíněn bude také Stanislav Grof, jenž se zde už někde vyskytl (najděte si to, pokud chcete), a jako třešničku na dortu jsem připojil dvě kratinké poznámky, jejichž souvislost s Karlem Hynkem Máchou si přeberte dle svého naturelu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Záhadný Karel Hynek Mácha I


Jednou z nejzáhadnějších postav české literatury je bezpochyby Karel Hynek Mácha. Většina z vás si jistě okamžitě vybaví jeho slavnou lyrickoepickou skladbu Máj, která vyšla v roce 1836. Byla to jediná kniha, která vyšla za jeho života, a to přesně v roce kdy zemřel. Už to samo o sobě působí mystickým dojmem. Mnozí z těch, kteří se s Máchovým Májem setkali už někde na základní škole, si nejspíš přestaví něco jako „lásky čas“, jenž se odehrává v romantickém rozpuku jara na počátku května čili máje. Ve skutečnosti je však Máchův Máj úplně o něčem jiném, co s rozpukem láskyplného jara nemá nic společného - je to totiž velmi chmurná vize odněkud z pomezí dvou různých světů.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  96  97  98  99    100    101  102  103  104 . . . . . . . . . .  163  164  165  166  167   »