« strana 100 »

První reportáž z Brixenu

rubrika: Pel-mel


Není vyloučeno, že zároveň poslední přímo odtamtud. Proč? Vysvětlím. Nejdříve popíšu cestu do Brixenu a pak předložím několik postřehů z cílové stanice.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Vyrážím do Brixenu

rubrika: Pel-mel


Od čtvrtka třetího září jsem tady mlčel jako hrob, dnes je neděle šestého září léta anno Domini 2015 a já vyrážím do Brixenu. Odmlčení bylo způsobeno především tím, že jsem už dva roky necestoval na žádnou konferenci, a tak jsem se znovu učil něco, co jsem předtím celá léta ovládal mnohem rychleji. Pouhé dva roky a já se cítil jako začátečník. Divné, že? Doufám, že se mi podařilo zrestaurovat a možná si to jen sugeruji, ale cítím se opět jako starý mořský vlk.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Civilizační proces a jeho povaha

rubrika: Pel-mel


Již opravdu krátce před svým odjezdem do Brixenu se vracím k zde několikráte tlumočené knížce od Stanislava Komárka věnované psychosomatice a s ní skloubenými záležitostmi. Přináším výňatky z jedné podkapitoly poslední kapitoly tohoto zdroje, která se nazývá Pečovatelský stát a pozdní doba Aneb kudy kam?, z níž jsem tady už odčerpal Věčné dětství. V následujících dnech zhruba až do konce příštího týdne se zde budu povětšinou věnovat krátkým postřehům ze své brixenské elegie, anebo úplně jinými stejně krátkými úlety. Odjíždím sice až v neděli kolem páté ráno, ale už se takříkajíc balím a psychosomaticky se po částech do svého vyhnanství přenáším. K dnešní reprodukci z dotyčné Komárkovy knížky jsem byl částečně evokován současnou migrační situací, jelikož se v ní tak trochu zobrazuje. Úsudek si ale udělejte sami.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Domečkář a Venkovkář

rubrika: Poetický koutek


(Něco veselého k zahájení školního roku)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vůně a cinkání

rubrika: Povídání


Koncem pracovního týdne jsem zažil zvláštní japonskou synchronicitu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Houbová polévka

rubrika: Povídání


V níž plavou ryby

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Soustřeďte se na svůj cíl, ne na své ego

rubrika: Pel-mel


Lidé se často ocitají v situaci, kdy chtějí dosáhnout nějakého cíle, ale dostanou se s někým jiným do sporu. Tak moc se přitom soustředí na to, aby spor vyhráli, aby dokázali, že ten druhý se mýlí a oni mají pravdu, že „ztratí nit“ a nakonec řeknou spoustu věcí, které říct nechtěli. Tak moc se soustředí na samotné vítězství, až zapomenou, čeho chtěli dosáhnout.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  96  97  98  99    100    101  102  103  104 . . . . . . . . . .  356  357  358  359  360   »