Věta, která se skví v názvu tohoto krátkého pondělního zamyšlení, působí velmi sebestředně. Řekli jste si někdy něco v tomto smyslu? Anebo si to říkáte skoro každý den, anebo vás něco takového nikdy nenapadlo? Možná vás to překvapí, ale tahle věta nemusí mít nic společného s patologickým narcisismem či egoismem, může totiž vyjadřovat zcela přirozenou a konstruktivní sebelásku a sebeúctu. Jinými slovy: může prezentovat pouze to, že se máte rádi, aniž by to nějak ovlivňovalo vaše vztahy k ostatním lidem, může prezentovat pouze pozitivní vztah k sobě samému.
Lucifer
07.10.2013, 00:00:16 Publikoval Luciferkomentářů: 10
Tak na tuhle otázku můžete odpovědět pouze tehdy, když víte, která ze všech žab je největší, a zároveň jste ji buď potkali, když ten zvuk vyluzovala, anebo si o tom přečetli něco ve zdroji, který nešíří úplnou BLBOST. Problém je v tom, že se to dá někdy těžko rozeznat. Dle Johna Lloyda a Johna Mitchinsona, ale i Wikipedie, je největší žábou veleskokan goliáší (Conraua goliath), který žije na malém území v západní Africe. Když natáhne nohy, tak je skoro metr dlouhý, nevydává však žádný zvuk, protože je němý. Nechme však veleskokana goliášího v klidu mlčet a pojďme se říci něco o tom, jak nám ostatní žáby skřehotají.
02.10.2013, 00:00:08 Publikoval Luciferkomentářů: 2
Jak ten čas letí, zítra už bude říjen. Hepčík! Viróza na Hradě je taky dost zajímavá, že? Hepčík! Ještě zajímavější však je, jak jsem k tomu „hepčík“ přišel. Je pondělí, tak vám to můžu popsat, odehrálo se to totiž v pátek. Celý ten krásný baboletní víkend, který po něm následoval, jsem strávil častým opakováním „hepčík“ a rychlou likvidací papírových kapesníků. Hepčík!
30.09.2013, 00:00:22 Publikoval Luciferkomentářů: 24
Po měnících se mapách a náznacích o existenci Atlantidy přicházím z knížky od téhož autora s dalším záhadným jevem, který s tou Atlantidou může souviset. Po celá staletí se mezi námi objevují neobyčejně nadaní jedinci, z nichž někteří to nadání dokázali projevit už ve velmi útlém věku. Nejde jenom o nadání umělecké, ale třeba i vědecké, přičemž někdy přišli s něčím, co předběhlo třeba i dvě stě let, a dodnes se v některých těchto objevech nedokáže pořádně vyznat ani současná věda. Odkud se ty schopnosti vzaly?
29.09.2013, 00:15:15 Publikoval Luciferkomentářů: 6
Všeobecně se přijímá za holý fakt, že zvířátka zvaná lumíci pravidelně páchají hromadné sebevraždy, což jistě má nějaký důležitý význam. V tomto duchu nám lumíci kupříkladu přinesli neutuchající fantasmagorické představy, kterak skončíme, když se budeme chovat jako lumíci, a tak podobně. Ještě důležitější jsou však chameleoni. Ti se dle naší zažité představy dokáží ve svém okolí maskovat svým barevným repertoárem tak úžasně, že jsou od toho okolí téměř nerozlišitelní. Třeba jako politici, kteří se nám dle potřeby přebarvují z ruda do modra a nápodobně, chameleoni jako vyšití. Jenže vše je tak nějak naprosto jinak. Ne u lidí, ale u těch zvířátek. U zvířátek neexistují politici, kteří se přebarvují, aby si co nejvíc nahrabali, ani jejich oběti, které z těchto důvodů páchají hromadné sebevraždy.
27.09.2013, 00:00:09 Publikoval Luciferkomentářů: 4
O bájné Atlantidě jste asi slyšeli všichni, tedy u některých mladších ročníků si nejsem zcela jistý. Kolikrát jsem se už o ní napřemýšlel a také načetl. Zajímavé je, že tahle báje mě obvykle přitahuje na podzim, anebo s blížícím se podzimem. Třeba před dvěma roky jsem ji tady vzpomenul ve velmi krátkém textíku pod názvem Atlantis, kde najdete zmínku o tom, kam bych tu Atlantidu situoval. Nejen já, ale třeba i Viktor Farkas, který se ve své knížce Od Atlantidy k duté Zemi Atlantidě dost věnuje, jak koneckonců napovídá i název této knížky. Z ní jsem zde již ocitoval řadu věcí; poslední článek se jmenoval Šangri La, Agartha, Šambala, v jehož perexu najdete odkaz na předchozí, a tak dále. Pro dnešek jsem vybral jednu podkapitolu, která se nazývá Měnící se mapy a směřuje k Atlantidě. Berte to jako takový odpočinkový podklad ke svému pátečnímu rozjímání nad končícím se kalendářním létem (podzimní rovnodennost nastane v neděli zhruba ve tři čtvrtě na jedenáct v noci).
20.09.2013, 00:00:12 Publikoval Luciferkomentářů: 10
Září se nám tak nějak krabatí již s předstihem do podzimního hávu, babí léto se zdá z dosud neznámých příčin to mít lidově řečeno „na háku“, tak si pojďme něco si říci o mlocích. Ne, válku s mloky zde vyvolávat nehodlám. Ačkoli kdyby k ní přece jenom došlo, tak se přidám na stranu mloků; už jenom proto, že umí většinu částí svého těla šikovně reprodukovat, replikovat. Lidi se v poslední době zdají, že umí replikovat akorát svoji blbost, a to v míře, která se začíná vymykat všem představám Karla Čapka, Válku s Mloky nevyjímaje.
18.09.2013, 00:00:11 Publikoval Luciferkomentářů: 21
Nové myšlenkové proudy, nová hnutí, nové církve… Vynoří se, chvíli okouzlují domnělou originalitou: Vždyť to je přesně to, co hledám! Než člověk pochopí, že mu předkládají znovu a znovu totéž, jen v pestřejším a lesklejším obalu. Jako by i pro hledání smyslu lidského bytí platilo, že nic nového pod sluncem – jen pár věcí dosud nemá jméno… Ale představitelé myšlenkových alternativ nabízejí tak přesvědčivé odpovědi! Koncem první republiky měl prý u nás spiritismus půl milionu přívrženců. Snad každý znal jméno jeho vůdčí osobnosti, Karla Sezemského, právě tak jako jméno Břetislava Kafky – parapsychologa, který vyrostl z podobného zdroje. Spiritisté působí dodnes…
Stella
17.09.2013, 00:00:10 Publikoval Luciferkomentářů: 31
Jak bylo řečeno v perexu první části, druhá část je věnována pozitivním způsobům, jak se dostat z negativno stavu, který je zapříčiněn nějakou nepříjemnou či přímo tragickou událostí, a jak si poradit s negativním stavem, do něhož jsme se dostali více méně bezdůvodně.
16.09.2013, 00:00:15 Publikoval Luciferkomentářů: 9
K otázce uvedené v názvu by se jistě hodil nějaký ten kvíz, anebo alespoň kvízeček, neboť si o to vzhledem k odpovědi vyloženě říká. V Lloydově a Mitchinsonově zdroji jsem kupodivu takový kvíz nenašel, ačkoli u jiných otázek se občas vyskytuje. Mohl bych ho sestavit sám, kupříkladu bych mohl nabídnout anakondu, sklípkana nebo šavlozubého tygra. Jenže je tady problém s formulací otázky, především s pojmem „zvíře“. Správnou odpověď by možná někteří nepřijali, protože by toho tvora za zvíře nepovažovali. I mě to trochu zmátlo. Mohl jsem sice pojem „zvíře“ nahradit pojmem „živočich“, ale překladatel zdroje zvolil „zvíře“, a tak jsem to šel prozkoumat na Wikipedii. Jak se ukazuje, tak ten tvor, který je člověku nejnebezpečnější, může být za zvíře považován.
15.09.2013, 00:00:12 Publikoval Luciferkomentářů: 10
Skloubil jsem dvě podkapitoly ze dvou různých kapitol knížky Indigový svět, první se jmenuje Každý mrak má stříbrný okraj a druhá Negativní myšlenky a stavy, a sestavil z nich dvojdílnou sérii s názvem druhé použité podkapitoly. Tato série navazuje na krátké zamyšlení Negativní lidé a sérii pojednání o pozitivním myšlení, která byla zakončena částí Pozitivní myšlení - Láska a mezilidské vztahy, přes niž se dostanete k těm předchozím. První část je takovým obecným úvodem o negativních myšlenkách, stavech, depresích apod. Ve druhé části jsou pak podrobněji popsány způsoby, metody a techniky, jak se zaprvé vypořádat s tím špatným, co vás skutečně potká, a přeměnit neštěstí ve štěstí, a zadruhé jak postupovat v případě, že se do špatného, negativního stavu dostanete bez nějakých výrazných vnějších příčin.
13.09.2013, 00:00:09 Publikoval Luciferkomentářů: 3
Tento první a zřejmě i velmi horký zářijový sobotní den bych rád vylehčil trochou nepříliš náročných informací o ořechách či oříšcích, bobulích a banánech. Už jsme tady dlouho neměli kviz, takže na úvod přicházím hned se dvěma. Pokuste se z nich vybrat tu správnou odpověď, a pak se chutě pusťte do čtení hlavního textu, který jsem zabalil, aby vás při řešení obou kvizů nerušil.
Které z následujících plodů patří mezi ořechy?xxxxx
Které z následujícího ovoce jsou bobule?
07.09.2013, 00:00:26 Publikoval Luciferkomentářů: 4